Rok szkolny 2024/2025 w klasie 1

Nauczyciel: Pani Sylwia Buchan

14.09.2024 Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia poprzednich zajęć i od sprawdzenia pracy domowej. Następnie, uczyliśmy się o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę,  czego praktykę mieliśmy przed naszą szkołą. Po powrocie do klasy omówiliśmy ilustrację ” Szkoła w mieście”, poznaliśmy słownictwo przedstawione w podręczniku oraz utrwaliliśmy wymowę poszczególnych wyrazów.

Do grona znanych nam samogłosek dołączyły litery “i” oraz “o”.

Wykonaliśmy ćwiczenia (str.6-8 ), tj.  dzielenie wyrazów na sylaby, wypełnienie okienek, w krórych słyszymy literę “i” oraz “o” oraz kreśliliśmy nowo poznane samogłoski.

Zadanie domowe: Ćwiczenia elementarzowe str.9 ćw. 1, 2 oraz praca domowa w zeszycie.

7.09.2024 Serdecznie witam Uczniów klasy 1 i ich Rodziców w nowym roku szkolnym 2024/2025. W najbliższym semestrze przed naszą klasą nauka samogłosek  oraz spółgłosek. Skupimy się na dzieleniu wyrazów na sylaby, czytaniu sylab, wyrazów oraz ich posowni. Pod koniec sobotnich zajęć w ćwiczeniach będziemy zaznaczać krzyżykiem lub kółeczkiem zadanie domowe do odrobienia na kolejne zajęcia. Informacje o tym co jest zadane ( bądź ewentualnie co trzeba przynieść) będą  mogli Państwo znaleźć również tutaj. W razie jakichkolwiek pytań oddaję się do Państwa dyspozycji przed zajęciami lub po ich zakończeniu.

Nasze pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy od poznania się. Dzieci podzieliły się również tym jak spędziły wakacje. Następnie omówiliśmy ilustrację “Nasza klasa”, ucząc się przy tym nazewnictwa przyborów szkolnych oraz utrwalając ich wymowę. Poznaliśmy literę A oraz E ( Elentarz str 4-7). Uczyliśmy się kreślić nowo poznane litery oraz dzieliliśmy wyrazy na sylaby ( ćwiczenia elementarzowe ćw. 1-7 str2-4).

Dzieci wykonały piękne prace plastycze ze swoimi imionami, których będziemy używać na przywitanie.

Zadanie domowe: ćwiczenia elementarzowe ćw. 1-4 str 4-5.