Rok szkolny 2024/2025 w klasie 4

Nauczyciel: Pani Aleksandra Martynowicz

14.09.2024 Dzień rozpoczęliśmy od przypomnienia wiadomości z ostatnich zajęć. Następnie lekcja historii. Uczniowie samodzielnie, na głos, przeczytali czytankę ‘’Wrzesień 1939’’, po czym odpowiedzieliśmy na pytania do tekstu. Po przerwie obiadowej kontynuowaliśmy lekcję historii. Uczniowie obejrzeli krótki film o obozie zagłady w Bełżcu, obejrzeliśmy i omówiliśmy też zdjęcia z tego miejsca. Następnie wysłuchaliśmy “przygody z czasów wojny” od pani asystent. Uczniowie odpowiedali na pytanie ’’Co Ty byś zrobił, gdyby to przydarzyło się Tobie’’. Na oststniej godzinie lekcyjnej przystąpiliśmy do pracy w ćwiczeniach –dźwięki mowy s, sz, ś, si.

Praca domowa : nazwy dni tygodnia, pór roku i miesięcy.

7.09.2024 Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Było mi niezmiernie miło poznać nowych uczniów, a także i rodziców. Pierwszą sobotę w naszej szkole rozpoczęliśmy uroczystym apelem, po czym udaliśmy się do klasy. Zajęcia zaczęliśmy od przedstawienia się wzajemnie, a następnie wypełniliśmy kartę pracy „Wszystko o mnie” i ‘’Powakacyjnik’’. Po przerwie obiadowej nadszedł czas by zapoznać się z zasadami, które będą obowiązywać w klasie jak i w szkole. Kolejnym naszym zadaniem było zapoznanie się z książką i zeszytem ćwiczeń. Pokrótce przedstawiłam dzieciom plan naszych zajęć na cały rok. Omawiając tematy, które będą na zajęciach, zatrzymaliśmy się w temacie geografii Polski i świata. Uczniowie poznali wszystkich sąsiadów Polski, dwie największe rzeki Polski, a także największe rzeki świata. Uczniowie wysłuchali pogadanki na temat II Wojny Światowej i obozów zagłady. Na zakończenie zajęć, przeprowadziliśmy różne gry i zabawy w formie rywalizacji indywidualnej i grupowej.
Przypominam że na zajecia uczniowie powinni mieć zawsze: piórnik (ołówek, gumka, długopis, kolorowe kredki lub flamastry, nożyczki i klej) podręcznik i zeszyt ćwiczeń, a także zeszyt do zapisywania prac domowych i dyktand. Proszę rodziców, by zachęcali swoje pociechy do wypełniania zeszytów ćwiczeń ołówkiem co pomoże im w ewentualnym korygowaniu błędów gdy takie się przydarzą.
Praca domowa: dla wszystkich ćwiczenie 8 str 8. Dla chętnych ćwiczenie 9 str 9.