Rok szkolny 2024/2025 w klasie 5

Nauczyciel: Pani Hanna Zawadzka

14.09.2024 Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o II Wojnie Światowej, kiedy się zaczęła i jak trudno było wtedy żyć. Przeczytaliśmy i omówiliśmy czytankę pt „Odwaga Hani”. Wyjaśniliśmy słowa: łapanka, łączniczka, dziedziniec, oficyna, dozorcówka, esesman, następnie odpowiedzieliśmy na pytania do tekstu. Odwiedziliśmy szkolną bibliotekę. Po przerwie śniadaniowej rozwiązując ćwiczenia ze str 17 i 18 poznaliśmy najczęściej występujące przyimki w różnych konstrukcjach zdaniowych.

Praca domowa: Proszę o ćwiczenie czytania po polsku.

7.09.2024 Witamy serdecznie wszystkich uczniów klasy 5. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w auli, przeszliśmy do naszej nowej klasy. Poznaliśmy nowego kolegę i przedstawiliśmy się. Przypomnieliśmy sobie zasady panujące w klasie i w szkole. Wspominaliśmy wakacje, okazało się, że większość dzieci spędziła je w Polsce. Po przerwie przeczytaliśmy i omówiliśmy czytankę pt. “List z obozu harcerskiego”, następnie odpowiedzieliśmy na pytania do tekstu. Uzupełniliśmy ćwiczenia w książce do strony 10 włącznie.

Zadanie do domu: Proszę o dokończenie ćwiczeń w domu, kto nie zdążył zrobić w szkole.