Rok szkolny 2024/2025 w klasie GCSE

Nauczyciel: Pani Beata Konc

14.09.2024 Wciąż wyczekujemy naszych podręczników. Ale to wcale nie oznaczało, że z nich nie skorzystaliśmy. Przepracowaliśmy cały pierwszy podrozdział z podręcznika ,,Nowe Tematy GCSE Polish, Coursebook” ze str. 9-16. Mamy 5 głównych tematów tegorocznych obowiązujących na egzaminie GCSE: – Styl życia – Wypoczynek – Dom rodzinny i środowisko – Praca i edukacja – Tożsamość i kultura.

Dzisiaj omówiliśmy i wykonaliśmy wszelkie ćwiczenia z pierwszego podtematu: •Styl życia – Rodzina i przyjaciele. Dodatkowo przypomnieliśmy sobie czym jest rzeczownik, jego rodzaje, jak je rozpoznać i jego odmianę przez przypadki. Uczniowie powtórzyli, ,,zakuli” i co najważniejsze, zrozumieli czym jest odmiana przez przypadki. W czasie szkolnym każdy z uczniów wypożyczył po 1 książce z naszej szkolnej biblioteki. ✓

Proszę, aby każdy uczeń przynosił na każdą sobotę szkolną swój własny zeszyt lekcyjny (nie ma znaczenia, czy jest w linie, czy pusty i jakiego formatu) wraz z wypożyczoną ze szkolnej biblioteki lub własną polską lekturę.

7.09.2024 Uroczyście przywitaliśmy nowy Rok Szkolny 2024/2025 w auli szkolnej. Zaśpiewaliśmy Hymn Polski. I cóż … Jesteśmy w klasie GCSE, zaczyna się nowa przygoda, nieco inny etap kształcenia, drugi rok doświadczenia tego typu klasy, a dla mnie pierwszy rok, czyli można by rzec – eksperymentujemy, doświadczamy, wspólnie przemierzamy nieznane nam wcześniej szlaki. Najważniejsze, że mamy zapał, odwagę i determinację. Omówiliśmy z których podręczników będziemy korzystać, czekamy na ich dotarcie. Zapoznaliśmy się z zasadami panującymi na lekcjach i w szkole.