Rok szkolny 2024/2025 w klasie 7

Nauczyciel: Pani Magdalena Dudek-Krzysztofińska

14.09.2024 Serdecznie witam wszystkich uczniów klasy VII. Niezwykle miło było mi dzisiaj zapoznać się z każdym z osobna. Na pierwszej lekcji rozmawialiśmy o sobie, przedstawialiśmy się i opowiadaliśmy o naszych zainteresowaniach. Jako część procesu zapoznawczego rysowaliśmy swój autoportret. Zabawa ta została jednak utrudniona. Po 5 minutach należało swoją pracę przekazać koleżance/koledze. Rysunek krążył do momentu aż powrócił do właściciela. Po krótkiej przerwie pobudziliśmy szare komórki do pracy, grając w grę słowną pt. ‘’Poszedł Marek na jarmarek…’’ Zwycięzcą okazał się Oli, któremu należą się ogromne brawa za koncentrację, pamięć i zdrową chęć rywalizacji.

Na lekcji języka polskiego pracowaliśmy z podręcznikiem. Przeanalizowaliśmy stronę czynną i bierną czasownika. Rozwiązaliśmy ćwiczenia ze str. 16-19.

Na lekcji historii rozmawialiśmy o sytuacji politycznej w Europie, przed wybuchem II wojny światowej. Rozpoczęliśmy również temat kampanii wrześniowej, który będziemy kontynuować w przyszłym tygodniu.

Informacja dla rodziców: Bardzo proszę zaopatrzyć dzieci w zeszyt i folder, który będzie nam potrzebny do przechowywania kart pracy.

Zadanie domowe: Podręcznik: str. 18, zad.3a oraz str. 19, zad. 5b

7.09.2024 Wspólnie z klasą ósmą wysłuchaliśmy audiobooka z lekturą autorstwa Henryka Sienkiewicza „Latarnik”. Krótko omówiliśmy książkę. Następnie udaliśmy się w teren w poszukiwaniu części mowy.