Rok szkolny 2024/2025 w klasie 8

Nauczyciel: Pani Monika Janowska

14.09.2024 Dzień rozpoczęliśmy od kontynuacji powtórki części mowy oraz deklinacji rzeczownika. Następnie zapoznaliśmy się z sylwetką Juliana Tuwima, autora wiersza “Wspomnienie”. Przeczytaliśmy wiersz i wysłuchaliśmy go w kilku różnych interpretacjach. Na końcu sami spróbowaliśmy analizy poematu. Na koniec przeczytaliśmy fragment tekstu z podręcznika, ze strony 21, dyskutowaliśmy na temat różnic pomiędzy polską i angielską szkołą (podręcznik strona 15).

PRACA DOMOWA: Zastanowić się: Jaki jest mój ulubiony film / ulubiony polski film? Jaka jest moja ulubiona książka / polska książka? Nauczyć się czytać wiersz “Wspomnienie” J. Tuwima. Zapytać Rodziców o to czy znają piosenkę “Wspomnienie” (“Mimozami jesień się zaczyna”) Czesława Niemena.

7.09.2024 Wspólnie z klasą siódmą wysłuchaliśmy audiobooka z lekturą autorstwa Henryka Sienkiewicza „Latarnik”. Krótko omówiliśmy książkę. Następnie udaliśmy się w teren w poszukiwaniu części mowy.