12 marca 2016

Głównym tematem naszych zajęć było wprowadzenie literki – P– na podstawie wyrazu Polska. Po wykonaniu ćwiczeń utrwalających naukę pisania nowo poznanej literki, przeszliśmy do omówienia krótkich informacji na temat naszej Ojczyzny. W bliższym poznaniu zagadnienia pomógł nam film pt Polak mały, w którym wysłuchaliśmy wiersza Władysława Bełzy  Kto Ty  jesteś …. Uczniowie poznali także  historię powstania państwa polskiego oraz najważniejsze symbole narodowe czyli godło, flaga, a także wysłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

W podręczniku omówiony został także temat z zagadnieniem pokoju dziennego. Wprowadzone zostały rzeczowniki takie jak: sofa, fotel, kominek, ława, zegar, wazon, obraz. Uczniowie wypowiadali się na temat, jak  można spędzić swój wolny czas w domu  oraz odczytywali czytankę o Panu Poldku, który posiadał psa Punia.