Rok szkolny 2023/2024 w klasie 0

Nauczyciel: Pani Marta Biskup

23.03.2024 Pokój dzienny/Litera P

Powtórzyliśmy materiał z poprzedniej lekcji. Odwiedziliśmy szkolną bibliotekę. Wprowadziliśmy nowe słownictwo dotyczące  pokoju dziennego. Wprowadziliśmy litere “P”. Kreśliliśmy wzorki i literę “g”

Wykonaliśmy papierowe zające oraz pisanki z kurczaczkami. Odbyła się również próba przedstawienia.

Praca domowa: str. 58-59.

Z okazji Świąt Wielkanocnych, wszystkiego najlepszego, smacznego ‘święconego’, dyngusa mokrego, życia spokojnego i szczęścia wielkiego! Wesołego Alleluja!

16.03.2024 Lekcja 20. Posiłki/Litera G

Powtórzyliśmy materiał z poprzedniej lekcji. Odwiedziliśmy też szkolną bibliotekę. Wprowadziliśmy nowy materiał, budowaliśmy słownictwo związane z posiłkami, nazwy dań. Poznaliśmy nazwy 5 smaków oraz piramidę żywieniową. Wprowadziliśmy litery “Gg”.

Wzięliśmy udział w spotkaniu z ilustratorką książek -Panią Ag Jatkowską podczas którego, razem z klasami A i B, rysowaliśmy ogromny rysunek.

Odbyła się próba naszego występu, który przygotowujemy na Dzień Polski.

Praca domowa: dokończyć ćwiczenia z lekcji 20. Czytanka ze strony 49 oraz str. 50-51.

9.03.2024 Lekcja 19. Kuchnia/ Litera N

Powtórzyliśmy słownictwo związane z łazienką oraz przypomnieliśmy głoski z podziałem na samogłoski i spółgłoski. Uczyliśmy się czytać sylabami. Odwiedziliśmy bibliotekę. Wprowadziliśmy nowe słownictwo związane z kuchnią. Poznaliśmy nową literę “Nn” 

Praca domowa: dokończyć ćwiczenia z lekcji 19 oraz zadanie domowe str. 42-43.

2.03.2024 Łazienka i litera “Cc”.

Powtórzyliśmy materiał dotyczący szafy oraz przypomnieliśmy wyrazy na literę “J”.

Wprowadziliśmy literę “C oraz słownictwo związane z łazienką.

Przeprowadziliśmy próbę naszego występu na Dzień Polski. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenki “Szczotka, pasta”. Bawiliśmy się w kreślenie rękoma i stopami liter poznanych do tej pory.

Praca domowa: str. 34-35

24.02.2024 W szafie ( budowanie słownictwa)/ Litera “J j”.

Powtórzyliśmy wiadomości o literze “k”. Wprowadziliśmy literę ” J” i nowe słownictwo związane z szafą, ubraniami i rzeczami trzymanymi w szafie.

Tańczyliśmy do piosenki Boogie woogie oraz ćwiczyliśmy prawą i lewą stronę. Odbyła się również próba przedstawienia na Dzień Polski.

Praca domowa: dokończyć ćwiczenia z lekcji oraz str. 26-27.

3.02.2024 Sypialnia / Litera K

Powtórzyliśmy poznane do tej pory litery i  sylaby. Wprowadzilimy nowe słownictwo: pomieszczenie – sypialnia. Odwiedzilimy też szkolną bibliotekę.

Poznaliśmy literę “K” w wymowie oraz wyszukiwaliśmy wyrazy z tą literą. Czytaliśmy o przygodach Lamy Lenki i jej przyjaciół. 

Praca domowa: proszę dokończyć ćwiczenia z lekcji 16 oraz ćwiczenia ze str.18-19.  

*W Maju mamy Polski Dzień, dzieci otrzymały swoje role: TEKSTY DO NAUCZENIA SIĘ przez okres przerwy, natomiast kto nie ma tekstu ma rolę pokazywaną. Będziemy trenować scenki po feriach. Jeśli ktoś z Państwa wie, że na pewno nie będzie obecny 11 maja, proszę o wiadomość! Dziękuję i życzę miłego wypoczynku! 

27.01.2024 Stosunki przestrzenne (wewnątrz, zewnątrz). Powtórka materiału z I półrocza.

Powtórzyliśmy litery, sylaby, wyrazy, kolory, kształty, wzory, położenie przestrzenne. 

Wprowadziliśmy nowy materiał: wewnątrz, zewnątrz oraz wykonaliśmy ćwiczenia z książki (część II).

Nauczycielka czytała dzieciom książkę.

Praca domowa: dokończyć ćwiczenia z lekcji 15 oraz ćwiczenia ze strony 11. Rozpoczęliśmy już pracę w części II podręcznika, proszę o upewnienie się że dzieci mają go w plecakach.

20.01.2024 Budowanie słownictwa – dom. Litera “d”.

Przypomnieliśmy sobie poznane do tej pory samogłoski i spółgłoski. Układaliśmy wyrazy z początkowymi sylabami. Poznaliśmy nazewnictwo zwiazane z domem, nazwy pomieszczeń.  Skupiliśmy się na warsztacie i  przedmiotach, które tam możemy znaleźć (piła, śrubokęt, gwóźdź itp).

Zrobiliśmy ćwiczenia z książki oraz kontynujemy naukę czytania. 

Na końcu zajęć zrobiliśmy małe podsumowanie i zagadki, a nauczycielka przeczytała dzieciom książkę.

Praca domowa: strona 122 oraz proszę poćwiczyć z dziećmi sylaby z poznanymi spółgłoskami “L, S, M, T, D” 

Za tydzień proszę przynieść obie części książek. Pierwszą do sprawdzenia i zaczynamy już drugą część podręcznika. 

13.01.2024 Stosunki przestrzenne (przodem, tyłem, bokiem) oraz Litera “s”

Zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności, następnie mieliśmy próbny alarm przeciwpożarowy. Dzieci zachowały spokój, sprawnie opuściły klasę i udaliśmy się do wyznaczonego miejsca zbiórki.

Po powrocie do klasy zrobiliśmy powtórkę materiału dotyczącego rodziny i litery “m”. Wprowadziliśmy literę “s” oraz ćwiczyliśmy ustawianie się przodem, bokiem, tyłem. 

W ramach zbliżającego się dnia Babci i Dziadka, robiliśmy Laurki dla naszych ukochanych dziadków.

Praca domowa: str 98-99.

6.01.2024 Moja rodzina/Litera “m”

Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie tematu związanego z zimą oraz skupiliśmy się na poznanych do tej pory samogłoskach i spółgłoskach.

Wprowadziliśmy literę “M”. Powtórzyliśmy sylaby i dzieci układały słowa do poznanych sylab. Następnie skupiliśmy się na nazewnictwie związanym z rodziną (mama, tata, rodzice, syn, córka, rodzeństwo, brat, siostra, dziadek, babcia, ciocia, wujek, kuzyn, kuzynka).

Z okazji dnia Trzech Króli jako prace techniczne stworzyliśmy swoje korony.

Praca domowa: str. 106-107.

Kochani Rodzice jeszcze nie skończyliśmy pierwszej części książki, więc proszę się upewnić, że dziecko ma w plecaku Podręcznik z numerem “I” 

9.12.2023 Jasełka

W tę sobotę głównie skupiliśmy się na przygotowaniach do jasełek. Z rana mieliśmy próbę generalną z całą szkołą. Następnie, w klasie, przeprowadziliśmy kilka prób śpiewania, by dopracować pastorałkę i układ taneczny.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, za przygotowanie pięknych występów. 

2.12.2023 Pory roku – zima / Litera “T”

Powtórzyliśmy materiał z poprzedniej lekcji. Wprowadziliśmy nowe słownictwo dotyczące zimy. Omówiliśmy pogodę, ubiór, zabawy na śniegu oraz sporty zimowe.

Odbyła się próba kolędy na jasełka. Spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem. 

Wprowadziliśmy literę “T”. Wykonywaliśmy prace plastyczne.

25.11.2023 Budowanie słownictwa/ Pokój zabaw oraz Litera “L”

Wprowadziliśmy nowe słownictwo  związane z pokojem zabaw, zabawkami oraz powtarzyliśmy i uczyliśmy się mówić pełnymi zdaniami, gdzie znajdują się zabawki (w, na, obok, pod, za). Powtórzyliśmy kolędę na jasełka. Wprowadziliśmy literę “L”.

Praca domowa: str. 90-91

18.11.2023 Stosunki przestrzenne (z przodu, w środku,  z tyłu) oraz Litera “y”

Powtórzyliśmy materiał z poprzednich zajęć. Wprowadziliśmy nowe orientacje  przestrzenne. Powtarzaliśmy tekst kolędy do szkolnych jasełek. Poznaliśmy literę “y”.

Wypełnialiśmy dodatkowe karty pracy z ćwiczeniami ręki i oka, przygotowane przez nauczycielkę oraz rozwiązywaliśmy zgadywanki.

Praca domowa: str 82-83.

11.11.2023 Stosunki przestrzenne /w, na, nad, pod, obok/

Powtórzyliśmy słownictwo dotyczące budowy ciała, ze wskazaniem poszczególnych części i z zaznaczeniem prawej i lewej strony ciała, prawej i lewej ręki i nogi.

Wprowadziliśmy nowy materiał słownikowego /stosunki przestrzenne/ na podstawie ilustracji. Dzieci opowiadały co się dzieje na obrazku. Wykonaliśmy ćwiczenia dotyczące rozumienia stosunków przestrzennych na materiale podręcznikowym (ćw. 4, 5).

Śpiewaliśmy piosenkę “głowa, ramiona, kolana, pięty”
Wprowadzenie litery Uu na podstawie wyrazu – ul – “Tata Uli ma 2 ule. Upomina często Ulę. Wiesz – w ulach pszczoły mieszkają i ciekawskich przeganiają.” Wykonaliśmy też ćwiczenia 7, 8, 9.

Kreśliliśmy szlaczki oraz literę -u- w odpowiednim kierunku i miejscu rozpoczęcia. Cyfrę 7 i 8 dzieci mogą wykreślić jako zadanie domowe.

Ćwiczyliśmy pastorałkę do szkolnych jasełek.

Na koniec dnia uczestniczyliśmy w przedstawieniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości-11 listopada, które przygotowały klasy 7 i 8. 

Praca domowa: strony 74-75

4.11.2023 Moje ciało/Litera “O”

Zajecia zaczęliśmy od powtórki tematu Jesień i litery “i” w nagłosie oraz przypomnienie poznanych słów rozpoczynających się tą literą.

Zapoznaliśmy się z nazewnictwem części ciała: głowa, tułów, nogi, ręce, stopy, dłonie, palce/kciuk, paluch. Ćwiczyliśmy rozpoznawanie prawej  i lewej strony ciała. 

Wprowadziliśmy nowy materiał literowy – samogłoska “O”. Przeprowadziliśmy analizę sylabową i głoskową wyrazów. Powtórzyliśmy materiał oraz rozwiązywaliśmy zagadki. Uczyliśmy się również pastorałki na szkolne Jasełka. 

Praca domowa: dokończenie ćwiczeń z lekcji 7 oraz str 65-67.

14.10.2023 Pory roku – jesień. Litera “i”

Powtórzyliśmy materiał dotyczący przeciwieństw, kolorów oraz litery “e”. Na zajęciach zapoznaliśmy się z porami roku. Kształciliśmy umiejętności obserwacji i myślenia dedukcyjnego na przykładzie zmian związanych z pogodą. Zapoznaliśmy dzieci ze słownictwem dotyczącym darów jesieni, zmian w przyrodzie oraz na ubraniach.

Wprowadziliśmy literę “i” na przykładzie wyrazu -igła-. Przeprowadziliśmy analizę sylabową i głoskową wyrazu. Rozpoznawaliśmy wyrazy z -i- w nagłosie, poznaliśmy znaczenie wyrazów oraz kształcenie wrażliwości na dźwięk.  

Następnie udaliśmy się na Apel z okazji pasowania na ucznia klasy 1 oraz dzień dwujęzyczności. Odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Polski oraz wysłuchaliśmy wierszy przygotowanych przez starsze klasy. 

Praca domowa: pokolorować panią jesień ćw. 3 str 52 oraz zadanie domowe str 56-57.

7.10.2023 Przeciwieństwa. Litera E

Powtórzyliśmy wiadomości z poprzedniej lekcji dotyczącej figur geometrycznych oraz wzorów. Poznaliśmy piosenkę “Ćwierkają wróbelki”.

Wprowadziliśmy nowy materiał /przeciwieństwa/ na przykladzie ilustracji w podręczniku, porównując cechy uczniów /wysoki, niski, blondyn, brunet, wesoły, smutny itd./ porównanie wielkości kredek, pogody itp. 

Kształciliśmy umiejętności rozumienia poleceń, słuchanie i rozumienie  określonych treści. Odwiedziliśmy szkolną bibliotekę, a po długiej przerwie odbyła się Katecheza z panią Kamilą. Następnie wykonaliśmy część ćwiczeń z podręcznika oraz poznaliśmy literę E. 

Praca domowa: ćwiczenia 7 i 8 str. 43, ćwiczenie 9 str. 44, ćwiczenie 12 str. 45 oraz ćwiczenie 1 i 2 strona 48-49.

30.09.2023 Kształty i wzory wokół nas. Litera A

Zaczęliśmy dzień od przypomnienia słownictwa z poprzedniej lekcji. Dzieci bez problemu poradziły sobie ze znalezieniem w klasie, poznanych figur geometrycznych oraz kolorów. 

Wprowadziliśmy nowe kształty i wzory wokół nas oraz poznawaliśmy różnicę między kołem a kulą. Poznanych kształtów szukaliśmy wśród przedmiotów w klasie, oraz przypominaliśmy sobie kształty owoców i warzyw pasujących do kuli, owalu, serca, gwiazdy.

Szukaliśmy poznanych wzorów (paski, kropki, paski, zygzaki, kratka) wśród ubrań dzieci lub przypominając sobie zwierzęta we wzorki.

Poznaliśmy literę A na przykładzie wyrazu Ananas i przeprowadziliśmy jego analizę sylabową. Poznaliśmy słownictwo z literą “a” w nagłosie. Wykonaliśmy zadania z podręcznika, pisaliśmy po szlaczkach, ćwiczyliśmy spostrzegawczość. 

Praca domowa: dokończyć ćwiczenia z lekcji 4tej oraz ćw. 1 i 2 str. 38-39.

Drodzy Rodzice. Przypominam, że w piórniku powinny znajdować się tylko ołówki, kredki, gumka do wycierania, nożyczki i klej. Temperówki są na wyposażeniu u nauczycielki. Dodatkowe kolorowe długopisy i mazaki są niepotrzebym rozpraszaczem. Prosiłabym o usunięcie z piórnika rzeczy zbędnych. Ułatwi mi to pracę, a dzieciom koncentrację. Dziękuję.

23.09.2023 Rozmawialiśmy o kształtach następnie dzieci szukały ich w klasie. Pracowaliśmy w podręczniku na stronach 22-27. Odwiedziliśmy również naszą szkloną bibliotekę. Każde dziecko wypożyczyło książkę którą obiecało przeczytać. Po przerwie śniadaniowej dzieci wycinały różne kształty, z których powstały piękne rakiety.

Praca domowa : ćwiczenie 1 str. 28 oraz ćwiczenia 2 i 3 str. 29.

16.09.2023 W pierwszej części zajęć zapoznaliśmy się z zasadami panującymi w klasie i szkole. Następnie powtórzyliśmy kolory. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i nazywały kolory. Po przerwie śniadaniowej pracowaliśmy w podręczniku str 14-19

Praca domowa: ćwiczenie 1 i 2 na stronach 20-21.

9.09.2023 Rozpoczęcie roku szkolnego.

Drodzy Rodzice i uczniowie zerówki. Rozpoczynamy nową przygodę. W tym roku szkolnym będziemy budować nasze słownictwo. Pierwszą lekcję rozpoczęliśmy od wspólnego zapoznania się. Omawialiśmy jakie przedmioty będą nam potrzebne w szkole. Ćwiczyliśmy szlaczki, sylabowanie oraz sprawdzaliśmy słuchanie ze zrozumieniem.

Praca domowa: str. 12-13 oraz karta pracy na zajęcia za dwa tygodnie. Przypominam, że w piórniku powinny znajdować się kredki, ołówek, gumka do ścierania, bezpieczne nożyczki i klej. Wszelkie mazaki i długopisy prosiłabym zostawić w domu.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.