19 września 2015

Dzień rozpoczęliśmy rozwijając naszą kreatywność, pomagała nam w tym Pani Angelika, dzięki czemu powstały bardzo piękne prace plastyczne.

Ćwiczyliśmy wymowę głosek miękkich: dłuższych-si, ci, zi, ni, dzi oraz krótkich-ś, ć, ź, ń, dź .Przeczytaliśmy wiersz “Asy z drugiej klasy” H. Ożogowskiej i zastanawialiśmy się nad znaczeniem słowa as. Okazało się, że w naszej klasie są same Asy 😉 Dzięki “Radom dla uczniów II klasy”  wiemy  jakie są cechy dobrego i grzecznego ucznia.

Pani przeczytała czytankę “Wrześniowa sobota” po czym odpowiadaliśmy na pytania z nią związane. Ponieważ uczniowie uważnie słuchali nie było problemu z udzielaniem odpowiedzi.

Staraliśmy się nauczyć piosenki “Kolorowe kredki”, którą kilka razy wspólnie zaśpiewaliśmy.

Zadanie domowe:

Ćwiczenie 5, 6 i 7 ze stron 9 i 10.