21 listopada 2015

Minione zajęcia rozpoczęliśmy do nauki piosenki Majki Jeżowskiej “Hu Hu Ha nasza zima zła” , którą będziemy śpiewać podczas Jasełek. Miła przedświąteczna atmosfera wprowadziła wszystkich  w dobry nastrój więc z uśmiechem na twarzy przeszliśmy do omawiania nowego materiału słownikowego Mój najbliższy świat  ( moje zabawki, książki, bajki).

Przeanalizowaliśmy ilustrację z podręcznika przedstawiająca różnobarwny pokój naszych bohaterów: Kuby i Mai oraz przedmioty się w nim  znajdujące. Każdy z uczniów miał okazję się wypowiedzieć także na temat swojego pokoju, co najbardziej lubi w  nim robić oraz jaka zabawa sprawia mu największą radość.

Dzieci  zapoznały się z literką “L” na podstawie wyrazu  lala.  Po czym  przeprowadziliśmy analizę sylabową słów  tj. lody, lotka, lampa, lizak, lustro, lis, las , liść.

Po przerwie podjęliśmy pierwszą próbę czytania poprzez  łączenie  liter małych i dużych  w sylaby otwarte i układanie prostych wyrazów  ( Ala, Ela, Ola, lala).  Na zakończenie zajęć  uczniowie mieli okazję obejrzeć bajkę pt Wróżki Zimy , która przypomniała nam o wszystkich porach roku, a przede wszystkim o nadchodzącej zimie.

Praca domowa ćw. 7 na stronie 88 oraz kaligrafia literowa w zeszytach.  Dla rodziców uczniów występujących w Jasełkach przypomnienie o powtarzaniu swoich ról, a dla wszystkich dzieci o zapoznaniu się  z tekstem i melodią   kolęd “Przybieżeli do Betlejem” , “Dzisiaj w Betlejem” oraz piosenki Majki Jeżowskiej “Hu  hu Ha nasza zima zła”.