Polish Heritage Day 2024 in Bath / Dzień Polski 2024 w Bath, 11 maja 2024 o 13.00

Nasz Dzień Polski odbył się 11 maja 2024 w Moorlands Schools Federation (junior site), Chantry Mead, Bath, BA2 2DE. Była to także wspaniała okazja do świętowania Jubileuszu 10-lecia Polskiej Szkoły im. Fryderyka Chopina w Bath.

Wydarzenie rozpoczęliśmy występami naszych utalentowanych uczniów i uczennic. Cóż to była za uczta dla oczu i uszu! Wspaniałe występy taneczne, piosenki, wiersze i utwory muzyczne, wzruszyły i napełniły nas dumą. Nasze dzieci wywołały radość i łzy wzruszenia, należą im się wielkie brawa!

Następnie, na zewnątrz, odbył się festyn rodzinnym, podczas którego można było:

• zjeść smakowite kiełbaski i burgery z grilla
  • zjeść pyszne pierogi, bigos i ciasta
  • napić się polskiego piwa
  • zjeść grillowanego oscypka i pajdę ze smalcem

Muzykę zapewnił DJ Miko, a nasz wodzirej Zmitek, który specjalnie do nas przyjechał z Polski,nie pozwolił nam się nudzić. Zabawiał nas, prowadził licytacje, rozmawiał z uczestnikami, informował o promocjach… był wszędzie tu gdzie trzeba.

Nasza loteria, cieszyła się ogromnym powodzeniem, bo każdy chciał wygrać pluszaka, ale były też czekoladki, kosmetyki, butelki wina, wouczery.

Na stoisku z pięknymi nowymi książkami pani Justyna zachęcała do czytelnictwa. Były książki po polsku i po angielsku. dla młodszych i starszych dzieci.

Był też kiermasz książki używanej, gdzie na zainteresowanych czekały książki już przez kogoś kochane, ale nadal chcące być czytane 🙂

Nie zabrakło stolika z pysznymi miodami z Polski. Amatorzy mieli do wyboru był miód wiosenny, spadziowy, lipowy i lipowo-gryczany.

Małe stoisko FOLK oferowało notesy, długopisy korale, koszulki i inne artykuły z pięknymi polskimi motywami folkowym.

Zabawami z dziećmi zajęli się SuperPirates, którzy zawsze stają na wysokości zadania. Zabawom nie było końca, był kolorowy namiot, dmuchańce i mnóstwo szalonej zabawy! Dzieci, jak zawsze, wyszły szczęśliwe i zmęczone.

Malowaniem buziek zajęła sięOlga z Olga Juristo’s Face Painting, która wyczarowywała przepiękne, kolorowe dzieła na buziach naszych małych i dużych gości.

Był też zamek dmuchany, brokatowe tatuaże, balonowe kreacje i inne atrakcje dla dzieci.

Ponieważ pogoda była przepiękna, MKWhippy99 był bardzo zajęty, kolejka po pyszne lody nie zmniejszała się przez cały dzień.

Piękne zdjęcia wykonała dla nas pani Aleksandra z Aleksa Photos

Na stoisku Will Do Studio można było znaleźć wiele ciekawych pomysłów na prezent komunijny czy inną okazję.

Stoisko Ange Art 79 za to cieszyło oczy świecidełkami, były bransoletki, wisiorki, kolorowe gumeczki dla małych i dużych dziewczynek i dziewczyn oraz wiele innych drobiazgów.

To był wspaniały, radosny i niezapomniany dzień dla Polskiej Społeczności z Bath i okolic. Dziękujemy za tak liczny udział i wsparcie naszej szkoły.

Wydarzenie na FB Polish Heritage Day 2024 in Bath/Dzień Polski 2024 w Bath.

Poniżej fotorelacja, zdjęcia wykonane przez Aleksa Photos.