Spotkanie z Ag Jatkowską – ilustratorką książek dla dzieci

W sobotę, 16 marca 2024, nasi uczniowie mieli wspaniałą okazję wziąć udział w spotkaniach z ilustratorką książek dla dzieci, panią Ag Jatkowską. Jej przepiękne prace można zobaczyć np. na stronie The Bright Agency .

Pani Agnieszka dorastała kochając książki z obrazkami i marzyła, że pewnego dnia zostanie ilustratorką. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, uzyskując tytuł magistra projektowania graficznego i ilustracji. Z pasją do tworzenia fantazyjnych scen pełnych uroczych zwierzątek, delikatnych kolorów i faktur, zilustrowała szeroką gamę książek dla dzieci i kartek okolicznościowych i jest znana z ilustrowania dla Usborne, Little Tiger Press, Lion Hudson, Campbell, Macmillan, Zonderkidz, Capstone, Simon i Shuster. Zilustrowała także książkę Ziggy’ego Marleya do nagrodzonej Grammy piosenki „I love you too” oraz kilka opowiadań do „Bed Time Stories” stacji Nickelodeon.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.