Spotkanie z Elżbietą Dziedzic – autorką książki “Marika i Bazyli. Arktyczna przygoda”

W sobotę, 24 lutgo 2024, naszą szkołę odwiedziła pani Elżbieta Dziedzic, autorka książki “Marika i Bazyli: Arktyczna Przygoda”. Opowieść skupia się na rodzeństwie, wzajemnym wsparciu oraz życiu w społeczności. Podkreśla również tematy akceptacji i podejmowania decyzji. Droga, którą przemierzają główni bohaterowie, stanowi fascynującą przygodę, wyrwanie się z monotonii, odkrywanie świata. Przemiana bohaterów stanowi częściowo symboliczne dorastanie, co jest ważnym aspektem historii. Oprócz opisów rzeczywistej natury, czytelnicy mogą spodziewać się także nadprzyrodzonych sytuacji, a zwierzęcy bohaterowie posiadają nie tylko głos, ale także swoje legendy i opowieści. Zapewniamy, że ta książka jest pełna ciekawostek i niespodzianek, które odkryjecie podczas lektury, co sprawia, że czytanie staje się jeszcze bardziej porywające.

Nasi uczniowie spotkali się z autorką, rozmawiali o podróżach i książkach oraz rozwiązywali tematyczne quizy. Autorka przeczytała legendę o Białej Niedźwiedzicy, a ponieważ w każdej legendzie jest odrobina prawdy, rozmawiali też o sytuacji niedźwiedzi polarnych w Arktyce, o ich cechach, wyglądzie i trybie życia, a na zakończenie, rozwiązywali zagadki obrazkowo-opisowe o zwierzętach. Dzieci były zaangażowane, chętnie dzieliły się wiedzą. Na zakończenie zadawały wiele pytań.

Nie zabrakło także czasu na podpisywanie zakupionych książek, a każda książka wzbogacona została o zakładkę i uroczego małego misia, który przypominał będzie o tym fascynującym spotkaniu.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.