27 lutego 2016

Minione zajęcia rozpoczęliśmy od omówienia jak spędziliśmy czas wolny od szkoły. Wielu z Nas zwiedziło ciekawe miejsca , oraz mile spędziło czas w domach z rodziną. Następnie przeszliśmy do omawiania głównego zagadnienia związanego z kuchnią. Rozmawialiśmy o tym jakie sprzęty się w niej znajdują i do czego służą, oraz jakie zajęcia w niej możemy wykonywać.

Poznaliśmy wiele czasowników dotyczących pracy w kuchni takich jak: gotować, smażyć, piec, podgrzewać, zmywać. Po przerwie lunchowej przeszliśmy do wprowadzenia nowej litery –n – na przykładzie wyrazu noc i narty. Wyszukiwaliśmy także innych wyrazów z głoską – n- w nagłosie ( nożyczki, nos, narcyz, nosorożec) .  Po zapoznaniu z obrazem graficznym litery , podjęliśmy próbę nauki jej pisowni. Wszyscy starali się , aby utrzymać pismo w trzech liniach.  W naszych zeszytach ćwiczeń wykonaliśmy zadania dotyczącego  podziału sylabowego i głosowego wyrazów. Po czym przeszliśmy do czytania krótkiej czytania w naszym podręczniku, oraz niektórzy odczytali jedną z krótkich opowieści o Nocy z elementarza Mariana Falskiego.  Na ostatniej godzinie uczniowie wykonali ilustracje przedstawiającą noc, a na zakończenie  zapoznaliśmy się z melodią i tekstem piosenek na dzień mamy i taty.