5 marca 2016

Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiego filmu, który wprowadził Nas w główny temat lekcji, czyli czym jest jedzenie , jakie posiłki powinniśmy spożywać w ciągu dnia oraz na czym polega zdrowe odżywianie. Następnie na podstawie ilustracji z podręcznika, omawialiśmy, co możemy jeść na pierwsze śniadanie, drugie, obiad oraz kolację.  Uczniowie także chętnie wypowiadali się na temat żywności i swoich ulubionych potraw.

Po przerwie lunchowej przypomnieliśmy sobie pisownię liter z poprzednich zajęć, po czym  przeszliśmy do wprowadzenia nowej literki –g– na podsatwie wyrazu gumka.  Wyróżniliśmy, tak jak zawsze, pozostałe wyrazy w nagłosie z głoską – g- ( garnek, gitara, gniazdo, grzebień, grabie, gęś) . W celu utrwalenia pisowni ćwiczyliśmy kaligrafię  na tablicy szkolnej i w podręczniku, a następnie zapisywaliśmy  lietrę- g -w połączeniu z samogłoskami ( ga, ge, go, gi, gu, gy). Uczniowie wykonali także ćwiczenia w podręczniku związane z analizą głoskową  wyrazów oraz ćwiczyliśmy czytankę z podręcznika .

Na zakończenie zajęć wspólnie z młodszą klasą Minionków obejrzeliśmy Polską legendę o Smoku Wawelskim.