5 marca 2016

Dzisiejszego poranka wszystkie dzieci wydawały się troszke zmęczone. Aby je wprawic w radosny nastrój, zaczęliśmy od zabawy klockami, która sprawia, że dzieci są bardzo skupione oraz pracują samodzielnie. Następnie wykonaliśmy kilka ćwiczeń fizycznych. Porannna gimnastyka jest świetnym sposobem, aby rozruszać całe ciało i nabrać energii na cały dzień.

Pierwszym tematem, do jakiego nawiązaliśmy dzisiejszego dnia, było zdrowe odżywianie. Nasi podopieczni dostali karteczki przedstawiające produkty powszechnie uznawane za zdrowe, jak również produkty niezdrowe, zawierające dużo cukru. W kolejności, dzieci odkładały na jeden talerzyk owoce i warzywa, a na drugi słodycze i ciastka. Kolejnym zadaniem z tej grupy było podporządkowanie tych karteczek do sylwetki dziewczynki uśmiechniętej, szczęśliwej oraz do dziewczynki smutnej. Celem tego zadania było wytłumaczenie dzieciom różnicy, jaki skutek wywołują u nas produkty zdrowe (zdrowe zęby, zdrowe brzuszki), a jaki niezdrowe (uczucie zmęczenia, bolące brzuszki). Kolejnie dzieci malowały farbkami warzywa- brokuły oraz papryki, które uwazane są za jedne z najzdrowszych warzyw. Czynności te wykonaliśmy przy dźwiękach piosenki Fasolek pt. “Witaminki”. Na zakonczenie tego tematu dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. “Warzywa”. Zblizające się święta Wielkanocy skłoniły nas do wykonania prac plastycznych- baranka wielkanocnego oraz jajka wielkanocnego. Do ozdobienia ich użyliśmy kolorowego papieru, waty kosmetycznej, kolorowych piórek, brokatowego kleju oraz kredek. W trakcie zajęć wyszliśmy na dwór, aby zaczerpnąć świeżego powietrza oraz pobawić się na placu zabaw. Na koniec bawiliśmy się ciastoliną, wykrawając z niej przeróżne wzory.