27 lutego 2016

Było mi niesamowicie miło pracować dziś z naszą najmłodsza grupą. Wszystkie dzieci były dziś bardzo grzeczne- stosowały zwroty grzecznościowe oraz współpracowały podczas zadań oraz zabawy. Zajęcia zaczęliśmy od malowania farbkami. Wszystkie dzieci bardzo lubią to zajęcie i pracują w skupieniu, rozwijając zdolności manualne. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, tematem pracy były symbole tego święta- kurczaczek oraz jajko wielkanocne. Następnie rozmawialiśmy o ptakach oraz odgłosach, jakie wydają. Słuchaliśmy dźwięki różnych rodzajów ptaków, ale szczególną uwagę zwróciliśmy na sowę. Dzieci starały sie wymienić jej cechy charakterystyczne. Pracą podsumowująca to zagadnienie było pokolorowanie oraz ozdobienie papierowej sowy różnokolorowymi piórkami. Każde dziecko nosiło swoją sowę dumnie na drewnianym patyku. Podczas dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy również o środkach transportu, szczególny nacisk kładąc na samochody. Wyjaśniliśmy zasady rządzące na drodze oraz funkcje jakie pełnią światło zielone oraz światło czerwone. Dzieci otrzymały obrazek ze skrzyżowaniem, który własnoręcznie ozdobiły naklejkami oraz pokolorowały. Następująca po tym zabawa ruchowa, rownież dotyczyła tego tematu. Nasi podopieczni poruszali się na widok światła zielonego, a zatrzymywali się nagle, gdy zobaczyli światło czerwone. Korzystając rownież z faktu, że nie padało, bawiliśmy się wszyscy na placu zabaw, nabierając świeżego powietrza oraz energii do dalszej zabawy. Dużo czasu poświęciliśmy dziś na zabawę klockami, którą rozwijają wyobraźnię, kreatywność, sprawność manualną oraz koordynację wzrokową. Na koniec wysłuchaliśmy bajki o Kopciuszku oraz bawiliśmy się ciastoliną.