7 listopada 2015

W minioną sobotę głównym tematem naszych zajęć było poznanie kierunków  przestrzennych względem siebie. Dzieci zapoznały się z takimi wyrażeniami  przyimkowymi jak: nad /czymś/, pod/czymś, w/czymś/, obok/czegoś/.  W bliższym zrozumieniu naszych nowych wyrażeń pomogła nam ilustracja w podręczniku oraz układnie zdań z uwzględnieniem przedmiotów znajdujących się w naszej klasie z ich wzajemnym położeniem.

Wykonaliśmy ćwiczenia związane ze stosunkami przestrzennymi na materiale podręcznikowym –( ćw. 4 i 5)

Po przerwie lunchowej wprowadzona została litera U na podstawie wyrazu Ul. Poznaliśmy także inne wyrazy z –u– w nagłosie ( ufoludek, Ula, umywalka, ucho, uśmiech, usta, ulica). W dalszej części naszych zajęć dokonaliśmy analizy sylabowej oraz głoskowej wyrazów z – u-. Dla utrwalenia nauki pisowni nowo poznanej litery, każdy z uczniów miał możliwość poćwiczyć pisownię  na szkolnej tablicy.

Na ostatniej godzinie mieliśmy zaszczyt gościć w naszej klasie Panią z Polska Macierz Szkolna, która bacznie obserwowała nasze zajęcia, na zakończenie pożegnała Nas  wielkim uśmiechem mając tym samym nadzieję , że wypadliśmy dobrze w Jej oczach.