7 maja 2016

Nasz dzień rozpoczęliśmy od omówienia ilustracji z podręcznika, która przedstawiała plac zabaw znajdujący się w parku.  Omówiliśmy co się dzieje na obrazku, jaka jest pogoda oraz jakie przedmioty do zabaw  na nim występują, następnie rozmawialiśmy na temat  ulubionych miejsc do zabawy w naszej miejscowości oraz, w jaki sposób najbardziej lubimy spędzać w nich czas. Po przerwie lunchowej  poznaliśmy nową literkę – B – na przykładzie wyrazu balon, poznaliśmy również inne wyrazy z głoską – b- w nagłosie takie jak ( but, babka, babcia, banan, buda, boisko, beczka, bocian). Ćwiczyliśmy pisownię nowej literki na kartach pracy, a także na szkolnej tablicy oraz wykonywaliśmy zadania z analizą głoskowo-sylabową.  Odczytaliśmy czytankę z podręcznika str. 89, która jest także do nauczenia jako praca domowa.

Ostatnią godzinę zajęć poświęciliśmy na prace plastyczno-techniczne, na których wykonaliśmy wiosenne bociany, oraz obejrzeliśmy bajkę “Brzydkie kaczątko”. Korzystając z pięknej pogody nasze przerwy spędzaliśmy na  szkolnym palcu zabaw.