Biuletyn Informacyjny, Marzec 2015

Szanowni Rodzice i Opiekunowie !
W imieniu Zarządu Integracyjnej Szkoły Sobotniej w Bath, całego Grona Pedagogicznego oraz swoim własnym, chciałabym poinformować Państwa o zaistniałych zmianach, które miały miejsce w ostatnich tygodniach. Największe zmiany dotyczące naszej Szkoły, zaszły w jej strukturze organizacyjnej.

W dniu 28 lutego 2015r. podczas Walnego Zgromadzenia, dotychczasowa Pani Dyrektor Anna Osowska zrezygnowała ze swojego stanowiska, w trybie natychmiastowym.
Korzystając z tej sposobności, chcielibyśmy podziękować dotychczasowej Pani Dyrektor, za jej wkład pracy związany z założeniem i reprezentowaniem ISS Bath, a szczególnie za wielkie zaangażowanie w przygotowania, zorganizowanie i prowadzenie imprez dla dorosłych. Serdecznie dziękujemy za każdą chwilę poświęconą Naszej Szkole. Życzymy wielu sukcesów zawodowych i prywatnych w dalszym życiu.

Kolejnym istotnym faktem jest zatwierdzenie Statutu ISS Bath, na podstawie którego szkoła będzie od tej chwili prawnie funkcjonować. Zachęcam do zapoznania się z treścią Statutu, dostępny jest on do wglądu w całości, wkrótce zostanie umieszczony na naszej stronie internetowej. Tamże, możecie Państwo, również zapoznać się z raportem z dotychczasowej działalności, przedstawionym przez Managera ds. Administracyjnych. Podczas Walnego Zgromadzenia został powołany nowy Zarząd ISS Bath.

Skład Zarządu w związku z nieoczekiwaną decyzją Pani Dyrektor, wygląda następująco:
Manager ds. Dydaktycznych- nauczyciel mgr Karolina Fidura,
Manager ds. Administracyjnych-nauczyciel mgr Iwona Erturan,
Manager ds. Finansowych – asystent Sylwia Buchan,
Członek Zarządu- nauczyciel mgr Agata Paliwoda
Członek Zarządu- nauczyciel lic. Magdalena Dudek-Krzysztofińska,
Członek Zarządu- asystent mgr Alina Garner.

Zgodnie z obowiązującym Statutem, do chwili wyłonienia, nowego kandydata, w ramach konkursu i zatwierdzenia, tego zgłoszenia na Walnym Zgromadzeniu, wszelkie obowiązki i kompetencje związane ze stanowiskiem Dyrektora Szkoły przejmuje Manager ds Dydaktycznych. Niemniej jednak, chciałabym poinformować Państwa, iż łączenie 3 funkcji jednocześnie (managera ds dydaktycznych, nauczyciela i dyrektora) wymaga ogromnej mobilizacji i zaangażowania oraz wiele,wiele czasu. Nie chciałabym, aby miało to negatywny wpływ na to, co dla mnie jest najważniejsze, czyli edukacja i możliwie najwyższy poziom dydaktyczny dla naszych uczniów, dlatego też, oficjalnie proszę o wyrozumiałość i możliwe wsparcie mojej osoby w pełnieniu moich obowiązków. Ze swojej strony zapewniam, iż dołożę wszelkich starań, by priorytety, które założyłam sobie, w momencie podjęcia współpracy z ISS Bath zawsze pozostały priorytetami.

Chciałabym, również podzielić się z Państwem przykrą informacją, która mam nadzieję, nie zostanie zatwierdzona przez rząd Wielkiej Brytanii. Otóż, planuje On od 2018 roku wycofać całkowicie możliwość zdawania przez nasze dzieci, języka polskiego, na poziomie A-levels, jako języka obcego. Zwracam się do Państwa, szczególnie w imieniu Waszych Pociech i ich przyszłości, abyście wyrażali w tym aspekcie swój sprzeciw. Jedną z dróg, jest możliwość zagłosowania na stronie www.change.org

Ostatnią sprawą o której chciałabym, w tym miejscu wspomnieć jest prośba o wypełnienie przez Państwa ankiety i oddanie jej na ręce nauczyciela Waszych dzieci, dotycząca, Waszej opinii na temat propozycji zorganizowania w ramach zajęć szkolnych przedstawienia.W dniu 20.06.2015r. przedstawienie wystawiłby Teatr Obwoźny „Włóczykij” ( koszt 290 funtów- z funduszu szkoły) . 40 minutowe przedstawienie dla dzieci od 3 do 10 lat oparte jest na bajce W.Chotomskiej “Przygody jeża spod miasta Zgierza”. Jest to przepiękna i wzruszająca opowieść o tym, jak trudno jest żyć bez rodziny oraz bliskich krewnych i dlaczego dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie i kuzynostwo są tak ważni w życiu młodego człowieka.
Oprócz przedstawienia teatr proponuje również 40 minutowe warsztaty teatralno-plastyczne.

Informacje dodatkowe:

• Prosimy o informowanie szkoły o wszystkich zmianach w danych kontaktowych, ze względów bezpieczeństwa powinniśmy posiadać aktualny adres i numer telefonu.

• Prosimy o terminowe regulowanie opłat semestralnych, jest to niezwykle ważne, ponieważ na bieżąco musimy opłacać wynajem pomieszczeń na zajęcia. Kolejna rata czesnego przypada na 05.04.2015 ( £30/£45).

• Przypominamy, że 21.03.2015 są nasze ostatnie zajęcia przed Wielkanocą, ponownie spotykamy się 18.04.2015.

„Wiosna otula nas płaszczem
kwiatów,
znak, że Wielkanoc nadchodzi…”.

Z okazji zbliżających się Świąt
Zmartwychwstania Pańskiego
życzę
rodzicom, ich pociechom, wszystkim nauczycielom, asystentom
oraz każdemu wolontariuszowi ISS Bath,
aby nastrój tych Świąt przybranych
radością i beztroską utrwalił się w Waszych
sercach na długi, długi czas i pozostał z Wami,
także w poświątecznej codzienności.
Zdrowych, wesołych, pełnych miłości
i nadziei Świąt Wielkiej Nocy