Dwujęzyczność łączy i daje moc

W sobotę 25/03/2023 o godz.15.30, wzięliśmy udział w warsztatach, których tematem przewodnim była dwujęzyczność, wielojęzyczność, wielokulturowość. Warsztaty odbyły się w zaprzyjaźnionej Szkole Polskiej im. Wisławy Szymborskiej w Cheltenham, gdzie spotkaliśmy się z nauczycielami z Akademii Orląt Polskich w Swindon i z Polskiej Szkoły w Evesam.

Warsztaty poprowadziła dr Aneta Nott-Bower, znana i ceniona w środowisku polonijnym specjalistka od dwujęzyczności.
Pani Aneta Nott-Bower jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, abosolwentką magisterskich studiów logopedycznych i ekspertką w dziedzinie dwujęzyczności. Od wielu lat łączy pracę naukową z popularyzowaniem dwujęzyczności, tworząc Bilingual House.

Dr Aneta Nott-Bower jest autorką książki “Przepis na dwujęzyczność – o efektywnym dwujęzycznym wychowaniu”. Od dzisiaj posiadamy ją w naszej szkolnej bibliotece. 🙂 Książka jest dostępna do zakupu w Księgarni Czytam i mówię popolsku. Pod poniższym linkiem można się zarejestrować w księgarni https://czytamimowiepopolsku.com/pl/?refs=74

Omówiliśmy m.in. propozycje wykorzystania pomocy edukacyjnych, mogących wspomóc skuteczność nauczania języka polskiego dzieci dwujęzycznych. Była to także wspaniała okazja na rozmowę, zadanie pytań i uzyskania odpowiedzi, które często nas nurtują.