Dzień Sportu z trenerem Jackiem Waszakiem z JWSport, 24.06.2023

Prawie wszyscy nasi uczniowie wzięli udział w grach i zabawach sportowych, które poprowadził trener Jacek Waszak. Trzy godziny gier i zabaw, dzieci i młodzież dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących sportu i współpracy. Na zakończenie zagraliśmy w piłkę nożną . Wszyscy, którzy wzięli udział w zajęciach otrzymali pamiątkowe dyplomy. To był intensywny i gorący, ale satysfakcjonujący dzień.

Mamy nadzieję na następne zajęcia w nowym roku szkolnym, byćmoże regularne?Następnym razem zagramy w siatkówkę , koszykówkę oraz zrobimy przeciąganie liny oraz inne ciekawe sporty .

Pan Jacek powiedział:

“Zawsze można znaleźć czas na sport i być aktywnym. Zacznij uprawiać sport bez względu na wiek, czas i miejsce. Wychowanie poprzez sport kształtuje każdego człowieka i uczy wytrwałości, dyscypliny, odpowiedzialności, pokonywania strachu i panowania nad sobą, pracy w zespole, zasad „fair play”, koncentracji.

Promocja zdrowego życia i odżywiania dla dzieci i młodzieży, przebywanie na zewnatrz (nie tylko w domu przy komputerze, Play station , telefonie komówrkowym , Nintendo, XBox etc..). Masz czas zapisz sie do klubu, uprawiaj sport w szkole, akademii, nie ważne jak i gdzie i w jakim klubie czy w akademii uprawiasz sport, uprawiaj. Ty też możesz zostać sportowcem, trenerem, sędzią. Masz talent, wykorzystaj go i spróbuj swoich sił w sporcie. Bądź aktywny i uprawiaj sport nieważne ile masz lat, czy masz 6 lat czy 80. Ruch jest ważny wśród dzieci i młodzieży, ale nie zapominajmy także o dorosłych, musimy być zawsze aktywni, bo im starsi się robimy również tego potrzebujemy. Dla mnie, jako sportowca, trenera, sedzięgo i właściciela firmy JWSPORT, jednym z najważniejszych zadań jest promocja sportu, we wszystkich aspektach naszego życia. Uprawiajmy jakikolwiek sport: koszykówkę, piłkę nożą, siatkówkę, bieganie, piłkę ręczną, kolarstwo , narciarstwo, sztuki walk Karate, kick boxing MMA, KSW czy zwyczjnie jazdę na rowerze i inne wpaniałe sporty. Aktywność fizyczna daje nam dużo zadowolenia i towarzyszy człowiekowi od zawsze, stanowiąc jeden z kluczowych elementów jego rozwoju. Stanowi także nieodłączny aspekt stylu życia, wraz z prawidłowym żywieniem, pomaga w radzeniu sobie ze stresem oraz utrzymywaniu relacji międzyludzkich na satysfakcjonującym poziomie. Mimo rosnącej świadomości korzyści uprawiania sportu wśród osób dorosłych, mała aktywność fizyczna związana z siedzącym stylem życia wciąż należy do czynników zagrażających zdrowiu przeciętnego obywatela w polskiej populacji. “

Pozdrawiam, Trener Jacek Waszak JWSPORT