Pasowanie na Ucznia

16 października 2021, w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. To ważny dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów pierwszej klasy, bo wtedy to oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów szkoły.

Zgromadzeni w szkolnej auli Rodzice Pierwszoklasistów, oraz Grono Pedagogiczne i uczniowie klas starszych uroczyście odśpiewali Hymn Polski. Po czym odświętnie ubrane Pierwszaki, powtarzając za swoją wychowawczynią Panią Pauliną Turbutan, głośno i z przekonaniem ślubowały:

  • być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
  • sumiennie wypełniać obowiązki ucznia.
  • uczyć się pilnie i być dobrym kolegą.
  • przynosić dumę rodzicom i nauczycielom.
  • swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość.
  • uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę.

Będą im o tym przypominać otrzymane dyplomy. Pasowania, wielkim ołówkiem, dokonała Dyrektor Szkoły Pani Iwona Erturan. Po czym uczniowie Klasy 3, przygotowani przez Panią Sylwię Buchan, wyrecytowali krótkie wiersze.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszoklasistom i pierwszoklasistkom życzymy radości z nauki, wielu sukcesów, oraz by każda sobota w naszej szkole wypełniona była wspaniałymi przygodami!

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.