10 października 2015

Nadeszła Jesień

Na ostatnich zajęciach głównym tematem było zapoznanie uczniów ze słownictwem dotyczącym darów jesieni oraz zmian zachodzących w przyrodzie wraz z nadejściem tej pory roku. Mieliśmy okazję obejrzeć jak dokładnie wyglądają kasztany, jarzębina oraz poznaliśmy różne rodzaje liści takie jak: kasztanowiec, klon oraz jawor. Podczas pracy z podręcznikiem dowiedzieliśmy się ,że w czasie jesieni potrzebne będą nam ciepłe buty, płaszcz, sweter, a także niezawodne kalosze i parasol. Kolejną literkę jaką poznaliśmy była litera I na przykładzie wyrazu Igła. Przeprowadziliśmy analizę sylabową wyrazów w nagłosie z głoską i takich jak: indyk, igloo, iskra, irys , Indianie. Wykonaliśmy również ćwiczenia związane z podziałem wyrazów na głoski i sylaby oraz wyszukiwaliśmy litery I w zbiorze liter.

Ostatnią godzinę poświęciliśmy na zajęcia plastyczne , na których zajęliśmy się dekorowaniem Pani Jesieni z darów jakie przynieśli uczniowie do szkoły.