Rok szkolny 2023/2024 w klasie A

Nauczyciele: Pani Justyna Kołodziejczyk i Pani Karolina Miklasz

23.03.2024 Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w bibliotece  i zabaw na dywanie po czym, z klasą B, mieliśmy próbę naszego majowego występu. Po przerwie lunchowej mówiliśmy o tradycjach Wielkanocnych. Były kolorowanki i wycinanki. 

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych i dobrego odpoczynku. Do zobaczenia 20 kwietnia, po  feriach. 

16.03.2024 Rozmawiamy o zwiastunach wiosny. Odwiedziliśmy bibliotekę.  Tematem naszych zajęć była wiosna i jej pierwsze oznaki. Rozmawialiśmy i pokazywaliśmy na obrazkach różne zwiastuny i nazywaliśmy je. Były kolorowanki. Na koniec zajęć odbyło się spotkanie z panią Ag Jatkowską ilustratorką książek dla dzieci. 

9.03.2024 Zaczęliśmy od próby piosenki na Dzień Polski, który zaplanowany jest na 11 maja. Następnie odwiedziliśmy bibliotekę szkolną.

Tematem lekcji były zwierzęta domowe. Obejrzeliśmy z zaciekawieniem krótki filmik jakie zwierzątka możemy mieć w domu. Dzieci pięknie nazywały zwierzęta na podstawie obrazków. Rozmawialiśmy o tym jak wyglądają, jakie wydają odgłosy i jak powinniśmy o nie dbać. 

Po przerwie śniadaniowej dzieci z radością karmiły “głodnego pieska”, dopasowywały cienie zwierząt oraz ich miejsce do spania. Na ostatniej lekcji wycinaliśmy pieska z kółek, ćwicząc motorykę małą. Nie zabrakło również zabaw na boisku szkolnym oraz w klasie na dywanie. 

Prosimy, aby dzieci miały w piórniku: kredki, klej oraz nożyczki.

2.03.2024 Dzień rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności po czym odwiedziliśmy szkolną bibliotekę. Powtórzylismy liczebniki do 5. Tematem naszych zajęć  była bajka o Czerwonym Kapturku. Rozmawialiśmy  i pokazywaliśmy na obrazkach zdarzenia  z bajki. Poznaliśmy nowa literę “g”. 

Na przedostatniej lekcji  odbyla się próba naszej piosenki  majowej z klasą B.

Robiliśmy też bukiet kwiatowy w formie wycinanki z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet.

24.02.2024 Poznaliśmy przyimki proste takie jak: ( pod, nad, pomiędzy, w, obok). Pokazywaliśmy je na przykładzie misa i kotka,  gdzie się znajdują. Odwiedziliśmy też naszą szkolną bibliotekę. Dzieci robiły prace plastyczne: wycinanie i przyklejanie misia. Były również kolorowanki. Utrwalaliśmy  cyfry od 1 do 10.

Prosimy aby dzieci przynosiły na zajęcia: kredki, klej i nożyczki.

3.02.2024 Środki lokomocji  – pojazdy.

Dzień zaczęliśmy od wizyty w bibliotece po czym, kartami z pojazdami, bawiliśmy się na dywanie, dzieci odgadywały nazwy pojazdów. Po krótkiej prezentacji pojazdów mówiliśmy o tym który pojazd do czego służy. Po przerwie były zabawy klockami i kolorowanki. Powtarzaliśmy cyfry do 10. Na koniec dnia wykonywaliśmy prace plastyczne z wycinaniem i przyklejaniem. 

Życzymy Wszystkim udanego wypoczynku, w najbliższe dwie soboty nie mamy zajęć. Do zobaczenia po feriach.  

27.01.2024 Tematem dzisiejszych zajęć były: Zabawy i sporty zimowe. Po sprawdzeniu obecności i zabawach na dywanie, rozmawialiśmy o Zimie, nazywaliśmy sporty i dziedziny sportowe. Ćwiczyliśmy też pisanie litery B na tablicy.

Po przerwie śniadaniowej dzieci kolorowały kolorowankę z sankami. Następnie były puzzle do układania  z tematyką Zima, a na koniec dnia wykonaliśmy prace plastyczne – wyklejanie bałwanka watą i kolorowanie.  Dzień był pełen wrażeń.

20.01.2024 Dzień rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności, po czym były zabawy na dywanie. Głównym tematem naszych dzisiejszych zajęć był Dzień Babci i Dziadka. Wyklejalismy z papieru kolorowego obrazek. Były też różne kolorowanki i układanie puzzli. Dzień minął nam spokojnie i ciekawie.

13.01.2024 W minioną sobotę tematem naszych zajęć był karnawał. Dzieci z ciekawością obejrzały krótki filmik o karnawale. Rozmawialiśmy o tym co się robi w tym czasie. Poznaliśmy literę A oraz ćwiczyliśmy pisanie małej i dużej litery “A” na tablicy. Odwiedziliśmy też naszą szkolną bibliotekę. 

Po przerwie śniadaniowej dzieci wykonały piękne maski karnawałowe ćwicząc motorykę małą. Był też czas wolny na zabawy z piłką oraz klockami. Dzieci podczas zabawy liczyły klocki do 10. 

6.01.2024 Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o minionych świętach, jak każdy z nas je spędził i co robił w przerwie świątecznej.

Głównym na tematem naszych zajęć była ZIMA. Po czym poznajemy że to jest zima, jak się ubieramy? Po przerwie śniadaniowej dzieci kolorowały i pisały na tablicy różne kształty i literki. Dzień spędziliśmy bardzo fajnie. 

2.12.2023

25.11.2023 Sprawdziliśmy obecność, a później odwiedziliśmy naszą szkolną bibliotekę.

Tematem zajęć był Miś Pluszowy. Rozmawialiśmy jak wygląda co lubi jeść i czy każde z dzieci ma swojego ulubionego misia. Były też kolorowanki  z misiem. Po przerwie śniadaniowej mieliśmy chwilę na zabawę na dywanie, następnie były zabawy ruchowe do piosenki “Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz  zabawy do piosenki “Jadą jadą misie..”. Dzieci się świetnie bawiły i były zadowolone. 

18.11.2023 Po sprawdzeniu obecności bawiliśmy się na dywanie. Następnie rozmawialiśmy o warzywach i owocach. Uczyliśmy się ich nazw i kolorów.

Po przerwie na drugie śniadanie kolorowaliśmy obrazki i robiliśmy wycinanki owoców i warzyw. Zabawy dotyczyły warzyw i owów, co się dzieciom bardzo podobalo. Dzień spędziliśmy bardzo radośnie.

11.11.2023 Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od wizyty w bibliotece po czym rozmawialiśmy i poznawaliśmy kolory. Robiliśmy flagi z papieru kolorowego. Po przerwie śniadaniowej były zabawy na dywanie utrwalanie kolorów. Odbył się też apel z okazji 11 listopada – Święta Niepodległości, w którym dumnie uczestniczyliśmy. Odwiedzili na również motocykliści z Klubu Motocyklowego “Gryf MC Poland” i mieliśmy możliwość obejrzenia z bliska motocykla. Dzień można zaliczyć do bardzo udanych i pełnych wrażeń.

4.11.2023 Odwiedziliśmy naszą szkolną bibliotekę, po czym bawiliśmy się klockami na dywanie. Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy różne kształty. Dzieci świetnie je pokazywały i nazywały. Po przerwie  mówiliśmy o fajerwerkach i dzieci malowały kolorowanki, wycinały też różne kształty. Na zakończenie dnia odbyła się nasza pierwsza próba występu Jasełkowego.

14.10.2023 Dzień rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności, po czym poszliśmy do biblioteki wypożyczyć ksiażki. Tematem dzisiejszych zajęć była jesień. Poznaliśmy kolory, które kojarzą nam się z tą porą roku. Była też bardzo fajna praca plastyczna-  jeż z liści. Po lunchu mieliśmy przerwę na świeżym powietrzu, a pod koniec zajęć były różne kolorowanki z tematyką jesienną.

7.10.2023 Na pierwszej lekcji dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną oraz wypożyczyły książki. W klasie przywitaliśmy się piosenką oraz zabawą Balonik, która sprawiła nam dużo radości. Tematem dzisiejszych zajęć były zwierzęta z wiejskiego podwórka. Na podstawie bajeczki “W zagrodzie Małgosi” poznawaliśmy nazwy zwierząt wiejskich oraz naśladowaliśmy ich odgłosy. Ćwiczyliśmy również liczenie do 5. Po przerwie śniadaniowej dzieci układały puzzle ze zwierzątkami i ćwiczyły pamięć przy pomocy gry Memory. Był też czas wolny na wspólne zabawy klockami oraz grę w piłkę na szkolnym boisku. Na ostatniej lekcji odbyła się katecheza z Panią Kamilą. 

Proszę aby dzieci miały w swoich piórnikach: zaokrąglone nożyczki, klej w sztyfcie, ołówek oraz kredki. Są to przybory, które są nam niezbędne do wykonywania ćwiczeń manualnych na naszych zajęciach. 

30.09.2023 Dzień rozpoczęliśmy od zabaw na dywanie.  Tematem zajec był wiersz Juliana Tuwima Lokomotywa. Nauczyciel przeczytał wiersz po czym omówiliśmy go na podstawie przedstawionych obrazków. Dzieci kolorowały też kolorowanki  z lokomotywą i ze zwierzętami, które były w wierszu. Był też czas  na zabawy na placu szkolnym.

23.09.2023 Sprawdziliśmy obecność, po czym wykonaliśmy kilka zabaw ruchowych na dywanie. 

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze poznaliśmy podstawowe znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Mówiliśmy o tym jak bezpiecznie przejść przez pasy i na jakich światłach. Po przerwie były zabawy na świeżym powietrzu. Robiliśmy też prace plastyczne w formie wycinanek. Dzieci się świetnie bawiły i miło spędziły czas na dzisiejszych zajęciach. 

16.09.2023 Dzień zaczęliśmy od piosenki i zabaw integracyjno-ruchowych. Świętowaliśmy międzynarodowy dzień kropki. Dzieci pięknie pracowały wypełniając plasteliną kolorowe kropki na kartach pracy. Był też czas wolny na wspólne zabawy klockami oraz na szkolnym boisku. Po przerwie śniadaniowej dzieci wycinały kropki i naklejały kropki na biedronce, ćwicząc motorykę małą. Uważnie słuchały bajki Jaś i Małgosia po czym ułożyliśmy mapę zdarzeń obrazkowych o bajce. 

9.09.2023 Za nami pierwszy dzień szkoły  w nowym miejscu.  Na początek było wspólne poznawanie się, imion kolegów i koleżanek oraz poznawanie nowego miejsca. Były wspólne zabawy na dywanie. Po przerwie lunchowej wyszliśmy do ogrodu, gdzie dzieci się świetnie bawiły. Rozmawialiśmy o minionych wakacjach,  na obrazkach dzieci szukały przedmiotów, które im się kojarzyły z tym co można robić w wakacje. Na koniec dnia dzieci kolorowały różne kolorowanki.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.