17 października 2015

Tematem przewodnim naszych ostatnich zajęć było zbliżające się Halloween. Dzieci wykonały dwie prace plastyczne wykorzystujące ten motyw. Pierwsza z nich za pomoca naklejek oraz kolorowych pisakow, druga natomiast farbkami. Każde z dzieci przepada za malowaniem farbkami. Wszyscy są wtedy skupieni i zawsze starannie wykonują prace do końca.
Rozmawialiśmy tego dnia o emocjach. Próbowaliśmy znaleźć sytuacje, w których czujemy się smutni, a w których weseli. Dzieci pokazywały, jak zmienia się ich twarz ze względu na emocje. Dopełnieniem tematu była praca plastyczna, przedstawiająca cztery postacie, smutne i wesołe.
Podczas ubiegłych zajęć przypomnieliśmy sobie również poszczególne nazwy członków rodziny, części ciała, zwierząt, a także owoców i warzyw.
W tym tygodniu nie zabrakło również naszych ulubionych piosenek, pląsów, a także zabaw na przyszkolnym placu zabaw.