12 grudnia 2015

Dzień 12 grudnia był dla wszystkich dzieci z naszej szkoły dniem szczególnie radosnym i wyjątkowym. Tego dnia miało bowiem miejsce przedstawienie jasełkowe. To drugie już z kolei Jasełka w naszej szkole. Wszystkie dzieci brały w nich udział i wszystkie miały adekwatne do odgrywanej roli przebrania. Cała najmłodsza grupa była aniołkami.
Po przedstawieniu odwiedził wszystkich Mikolaj i rozdał ciekawe prezenty. Mieliśmy okazję skosztować tradycyjne wigilijne polskie dania przygotowane na te okazję przez rodziców, nauczycieli i asystentów. Na koniec dzieliliśmy się wszyscy opłatkiem i życzyliśmy sobie wesołych świąt.
Jasełka poprzedziła oczywiście nauka i zabawa w klasie. Tematem przewodnim były nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Dzieci wykonały łańcuch na choinkę, a także ozdabiały i kolorowały obrazki przedstawiające Mikołaja, renifera lub bałwanka.