Jasełka 2015

Wydarzenie jakim są Jasełka powoli wpisuje się do kalendarza uroczystości organizowanych przez naszą szkołę. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak również i w tym, nie mogliśmy pozbawić naszych uczniów przyjemności zaprezentowania przed najbliższymi swoich umiejętności aktorskich oraz wokalnych.

Jasełka  odbyły się 12 grudnia. Już o godzinie 13.00 nasi aktorzy pojawili się na scenie aby rozpocząć przedstawienie. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się, oprócz uczniów, ich rodzice, babcie i dziadkowie, prababcia, grono pedagogiczne a także inni zaproszeni goście. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Nasi aktorzy zadbali o dobrą zabawę oraz miłe doznania słuchowe. Została nam przedstawiona historia pewnej cichej nocy, podczas której w odległym Betlejem, w ubogiej stajence urodził się Boży Syn. Do wspomnianej stajenki przybyli wspaniali goście, aby oddać małemu dzieciątku pokłon i złożyć drogocenne dary. I tak na scenie pojawili się Trzej Królowie, pastuszkowie i zwierzęta. Nie mogło zabraknąć chóru zatroskanych Aniołów, którzy podarowali Jezusowi dobre słowo, i z wielkim przejęciem obwieścili w okolicy wesołą nowinę. Ogromne zaangażowanie wszystkich wystepujących opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło niemały zachwyt na twarzach zgromadzonych gości. Nasi mali aktorzy zaprezentowali kilka wspaniałych polskich kolęd wykazując przy tym swe zdolności wokalne. Dzieci miały okazję uczestniczyć w celebrowaniu pięknej polskiej tradycji, oraz poznać trudny język staropolski. Przygotowaniem małych aktorów do Jasełek zajęła się pani Agata Paliwoda, na scenie ogromnie uczniów wspierała pani Karolina Fidura, oprawą muzyczną zajęła się pani Agnieszka Duda, a wyjątkowe dekoracje własnoręcznie przygotowała pani Angelika Mazur z If You Need Crafts for Gifts.

Po ostatnich brawach, do naszej szkoły zawitał pewnien długo wyczekiwany gość. Był nim ulubieniec wszystkich grzecznych dzieci- święty Mikołaj! Nasz gość nie tylko obdarował wszystkie obecne na sali dzieci, a nawet pozwolił wielokrotnie się z nimi sfotografować. Profesjonalne fotografie tego dnia wykonała pani Beata z Beata Cosgrove Photography. Te i inne zdjęcia dostępne są do pobrania na stronie internetowej pani fotograf. Radości z otrzymanych prezentów nie było końca, warto było zachowywać się grzecznie przez cały rok.

W dniu występu rodzice przynieśli kilka tradycyjnych potraw wigilijnych, za co pragniemy serdecznie podziękować. Na stole pojawiły się pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, ryba po grecku, śledzie, barszcz czerwony z uszkami, a także szarlotka, makowiec i inne słodkości. Wszystkie potrawy były tak pyszne, że znikały ze stołu w mgnieniu oka, a magia świąt wprawiła zgromadzonych w doskonały nastrój.

Dziękujemy także: pani Sylwii Ł., pani Agnieszce Z.-Ł., pani Magdalenie D.-K., pani Beacie M., pani Cecylii S., panu Tomaszowi D., panu Adamowi W., panu Adamowi F., oraz wszystkim z Państwa, którzy w jakikolwiek, chciażby najdrobniejszy sposób pomogli aby ten dzień był wyjątkowy.  Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu sali gimnastycznej i jej posprzątanie, za piękne nakrycie stołu i zadbanie o odpowiednią temperaturę potraw,  za złożenie sceny.

Życzymy Państwu wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia

szczęśliwego Nowego 2016 Roku.