19 września 2015

Dzisiejszy dzień był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. W związku z nieobecnością jednej z Pań nauczycielek, mieliśmy lekcje wspólnie ze starszą klasą. Rozpoczęliśmy zajęcia od zabaw integracyjnych, które pozwoliły nam wszystkim poznać swoje imiona i wspólnie dużo lepiej pracować. Następnie wykonywaliśmy ćwiczenia na przygotowanych przez p. Karolinę kartkach. Ćwiczenia koncetrowały się na powtórzeniu pojęć „figur geometrycznych”. Okazało się, że dla niejednego z nas nie lada gratką jest samo powtórzenie nazwy „figury geometryczne”. Przypominaliśmy sobie, czym różni się „kwadrat” od „prostokąta”, wykonywaliśmy różne ćwiczenia. W drugiej części zajęć uczyliśmy się podstaw odczytywania godzin zegarowych, nad czym na pewno będziemy jeszcze wspólnie pracować, aby wiedzieć, czy oby nie za wcześnie rodzice każą nam iść spać.  Ostatnią częścią zajęć były ćwiczenia plastyczne, przeprowadzone przez p. Andżelikę, na których tworzyliśmy laurki dla naszych Pań nauczycielek, z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela.

Praca domowa obejmuje strony 26 i 27, a dla chętnych dodatkowo strony 28 i 29.

W związku z tym, że pracowaliśmy w baardzo dużej grupie p. Karolina, stosowała  różne zasady dyscypliny w  naszej klasie, niemniej jednak na koniec zajęć  nie egzekwowała „żółtych świateł” , ani „czerwonych świateł” dla 3 dzieci, które na nie zasłużyły. To jednak już ostatni raz, kiedy nie będzie wręczać  dzieciom „niegrzecznym” kartoników. Kartoników, dzięki którym ma nadzieję rodzice, będą mogli porozmawiać z dziećmi na temat ich niestosownego zachowania w szkole.