26 września 2015

Dzień rozpoczęliśmy od formułowania krótkich wypowiedzi słownych, uczniowie opowiadali o tym co robili i widzieli w minionym tygodniu. Niektórzy z nich mieli bardzo ciekawe przeżycia.

Następnie czytaliśmy fragmenty “Małego Księcia” zamieszczone w naszej czytance. Mały Książę spotkał lisa, który opowiadał mu o przyjaźni. Dzieci były żywo zainteresowane lekturą, mam nadzieję, że niejedno z nich przeczyta całą tę książkę.

Po lunchu zajęliśmy się pracą nad głoskami, poznaliśmy głoski dźwięczne i bezdźwięczne oraz nosowe i ustne. Nauczyliśmy się różnic pomiędzy literami a głoskami. Ćwiczenia z tych lekcji zadane są do zrobienia w domu.

Aby lepiej zrozumieć jak tworzą się głoski dźwięczne i bezdźwięczne, powiedzieliśmy sobie o akustyce, o tym skąd się bierze dźwięk i jak się rozchodzi w różnych materiałach.

Pod koniec zajęć odbył się zaplanowany i wyczekiwany przez uczniów quiz matematyczny.

Quiz zawierał 13 pytań z matematyki. Mieliśmy przy tym dużo zabawy, ale i nauczyliśmy się sporo podczas tej lekcji, szczególnie polskiego słownictwa w matematyce. Gratulacje dla Klaudii i Wiktorii, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce.

Za tydzień quiz o zwierzętach.