5 września 2015

W dniu dzisiejszym uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. To wyjątkowy dla nas rok, rok rozpoczynający naszą „prawdziwą” naukę czytania i pisania w języku polskim, dlatego też przed wszystkimi rodzicami i nauczycielami złożyliśmy ślubowanie. Uroczyście przyrzekaliśmy, wszystkim dorosłym, szczególnie mamie i tacie, że będziemy się pilnie uczyć, wypełniać wszystkie obowiązki i zadania ucznia tak, aby przynieść zadowolenie sobie i rodzicom. Obiecaliśmy godnie i kulturalnie się zachowywać oraz szanować wszystkich dorosłych, jak przystało na wzorowego ucznia naszej szkoły. Następnie zostaliśmy mianowani, przez p. Karolinę ogrooomnym żółtym ołówkiem na „prawowitych pierwszoklasistów”. Następnie, rozeszliśmy się do naszych nowych klas i zapoznaliśmy się z nowym otoczeniem i naszymi nowymi książkami: ’’Elementarzem”,  który pomoże nam w nauce pięknego czytania, ”Ćwiczeniami w słuchaniu i mówieniu”- które p. Karolina serdecznie poleca drogim rodzicom, jako wspaniałe ćwiczenia, które mogą zastąpić bajki na dobranoc (część żółto- brązowa), a także bardzo  nam pomóc w rozwijaniu naszego słownictwa i przygotowaniu naszych mądrych głów do nauki czytania. Druga część koncetruje się na rozwijaniu słownictwa i na pewno będziemy to czynnić podczas naszych każdorazowych lekcji. Ostatnią naszą nową książką są ” Ćwiczenia Elementarzowe”, które to będą naszą podstawową książką do nauki pisania i w nich też będzie najwięcej prac domowych.  W naszej wyprawce pierwszoklasisty mamy także zeszyt w trzy linie, który bedziemy wykorzystywać dodatkowo, jako ćwiczenia kaligrafii, a od czasu do czasu p. Karolina będzie nam wklejać różne zadania domowe lub pisać uwagi o naszych osiągnięciach.

Drugą część naszych krótkich zajęć przeznaczyliśmy na nasze wspomnienia z wakacji, które obfitowały w wiele przygód takich jak: gonienie przez rekina;-), jazdę na rolkach, naukę pływania taaak bardzoooo, bardzooo daleko od brzegu, jak również przygody z góralami i jazdę na wyciągu. P. Karolina dowiedziala się również, że w Weston Super Mare, nie ma morza, tylko sama plaża. Co nie da się ukryć, bardzo często jest prawdą J.