7 listopada 2015

Ostatnia sobota była dniem pochmurnym i deszczowym. Mimo to zajęcia w klasie A upłynęły nam jak zwykle w wesołej atmosferze.
Tego dnia poruszyliśmy temat higieny osobistej- dlaczego i w jaki sposób należy o nią dbać. Dzieci otrzymały własną szczoteczkę i samodzielnie umyły zęby, a następnie ręce. Wszystko to oczywiście przy dźwiękach piosenek Fasolek “Szczotka, pasta” oraz “Mydło lubi zabawę”.
Poruszyliśmy również temat zoo- wymieniliśmy się doświadczeniami z pobytu w zoo, a także zastanawialiśmy się, jakie zwierzęta można tam spotkać.
Podczas zajęć plastycznych dzieci ozdabiały rysunki kolorowymi naklejkami w postaci zwierząt, a także pisakami.
Każdy otrzymał również rysunek węża, który później pomalował farbkami.
Towarzyszyła temu piosenka ” Idziemy do zoo”, za którą dzieci przepadają.
Tego dnia nie zabrakło również zajęć ruchowych na sali gimnastycznej, słuchania opowiadań oraz zabawy z ciastoliną.