Rok szkolny 2016/2017 w Klasie B

1 kwietnia 2017

Dziś dla naszej grupy, był bardzo kolorowy i świąteczny dzień. Robiliśmy piękne kolorowe pisanki i poznawaliśmy tradycje Świąt Wielkanocnych.

Ponownie spotykamy się 29 kwietnia. 🙂

26 listopada 2016

Dzisiejszy dzień spędziliśmy na nauce rozpoznawania dnia i nocy. Dzieci miały super zabawę polegająca na odkrywaniu jak kręci się słońce i kiedy na jakiej części kuli ziemskiej jest dzień a kiedy noc. Nie zapomnieliśmy również o sprawności naszych rączek i wykonaliśmy pracę z masy solnej.

19 listopada 2016

Dziś na zajęciach mieliśmy bardzo zdrowy i kolorowy dzień.                                   Dzieci poznawały owoce i warzywa. Poznawaliśmy ich kształty, kolory oraz smak. Poznaliśmy również literki O oraz U, następnie ćwiczyliśmy pisownię tych liter. Odbyła się dziś także próba Jasełek.

12 listopada 2016

Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.     Po apelu wzięliśmy udział w próbie Jasełek.                                                                     Gdy odpoczęliśmy chwilę, zabraliśmy się za pracę w klasie, a tematem lekcji były dary jesieni. Dzieci chętnie opowiadały co możemy zobaczyć w jesiennym lesie i sadzie. Poznaliśmy również literę na przykładzie wyrazów: igloo, indyk, igła.

Praca domowa: Ćwiczenia ze strony 47.

22 października 2016

Zajęcia rozpoczęliśmy od wizyty w Klasie 0, gdzie wykonaliśmy jesienne jeże z masy solnej i makaronu, udekorowalismy je pięknymi jesiennymi liśćmi i kasztanami.                                                                                                     Przypominaliśmy sobie dzisiaj kolory, które nazywalismy omawiając obrazki ze stro 36 i 37. Pani odczytała wiersz “Kolory wokół nas”.
Wiemy, że zielone liście zmienią się w przepiękne kolory żółci, czerwieni, pomarańczy i fioletu.
Dzisiaj poznaliśmy także literkę E, oraz cyfry 7 i 8. Liczyliśmy nasze paluszki, oraz ćwiczyliśmy rączki kolorując wnętrza ramek na stronie 39.
Odbyły się pierwsze próby kolęd.
Praca domowa: książka strona 41, oraz w zeszytach.

15 października 2016

Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy najbliższy świat Mai, dzieci chętnie opowiadały co widzą na obrazkach.

Przeczytaliśmy wiersz “Świat wokół Mai” ze strony 32 naszego podręcznika, następnie każdy opisał swoje otoczenie. Wiemy teraz, że wielu z nas ma rodzeństwo, zwierzątka i piękne zabawki.

Poznaliśmy również literę A , której kontury wyklejaliśmy plasteliną. Ćwiczyliśmy nasze rączki, pisząc szlaczki-zygzaczki, pisaliśmy na tablicy multimedialnej i bardzo nam się to podobało. Łączyliśmy połówki obrazków w pary i dopasowywaliśmy cienie do obrazków.

Praca domowa: Strona 35