Rok szkolny 2018/2019 w klasie II

Wychowawca klasy: Dominika Elzanowska

09.03.2019

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie zapoznali się z rzeczownikiem. Utrwalali wiedzę na temat przymiotnika i czasownika. Dyskutowaliśmy na temat tradycji topienia Marzanny oraz powtarzaliśmy nazwy miesięcy. Dzieci pisały dzisiaj dyktando i cieszy mnie, że idzie im coraz lepiej.

Praca domowa na następne zajęcia: ćwiczenia str. 183 zad. 1 oraz str. 188 zad. 8.

Dla chętnych, do nauczenia się wiersz z czytanki str. 168. Nagrody czekają 😊.

02.03.2019

Dzieci dzisiaj prowadziły duskusję na temat nadchodzącej wiosny. Brały aktywny udział w dyskusji, dzieliły się pomysłami. Dzieci potrafiły ustalić przyczynowo-skutkowość w reakcjach przyrody.

Przyjrzeliśmy się bliżej samogloskom ą i ę.

Zadanie domowe na 9.3.2019. Ćwiczenia str. 179 zad. 8, str. 182 zad. 12, oraz przygotować się do dyktanda-czytanka str. 163.

09.02.2019

Na dzisiejszych zajęciach poznawalismy baśń o smoku wawelskim i zabytkach Krakowa. Rozmawialiśmy o uczuciach i poznawalismy nowe słownictwo związane z uczuciami. Dzieci brały również udział w warsztatach tanecznych. Zabawa była świetna.

Zadanie domowe – ćwiczenia str 150 zad. 3 i str 155 zad.9.

19.01.2019

Temat zajęć to: Dzień Babci i dziadka.

Dzisiaj na zajęciach rozmawialiśmy o tym, czym jest rodzina: daleka i bliska. Dzieci dyskutowały dlaczego jest ważne by szanować starszych. Wykonywaliśmy prace plastyczne, kartki na dzień babci i dziadka.

Zadanie domowe: ćwiczenia, dokończyć zad1, str. 131 I zad 4 str. 134. Napisać kilka zdań w zeszycie, co oznacza szczęśliwa rodzina.

 

12.01.2019

Dzieci po przerwie świątecznej wróciły pełne energii i gotowe do pracy. Były bardzo aktywne na zajęciach. Dzisiaj poznaliśmy czasownik. Rozmawialiśmy również o upływającm czasie. Poznaliśmy nazwy miesięcy i uczyliśmy się ich wymieniać po kolei.

Zadanie domowe: ćwiczenia str. 128 zad. 7, str.130 zad. 8. Przygotowanie do dyktanda-czytanka str. 112. Dla chętnych- nauczyć się miesięcy w prawidłowej kolejności.

Brawo dla Mikołaja T. za prawie dokładną kolejność miesięcy.

24.11.2018

Jestem bardzo dumna z moich wspaniałych uczniów. Wszyscy byli bardzo odważni i stanęli na wysokości zadania, biorąc udział w dyktandzie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Szczególne gratulacje dla Aurelii za otrzymanie nagrody Mistrza Ortografii klasy II.

Dzisiaj na zajęciach omawialiśmy literę „h”. Utrwalaliśmy również wiedzę na temat przymiotnika.

Zadanie domowe na 1.12.2018: ćwiczenia str. 76 zadanie 4, str. 79 zadanie 11. Wypisać przymiotniki z wiersza „Plon niesiemy, plon”, czytanka str. 66. Wybrać jeden przymiotnik, ułożyć zdanie oraz zapisać w zeszycie.

Zgłaszam się róznież z prośbą aby rodzice przy odbiorze dzieci do mnie podchodzili. Czasami mam do przekazania informacje na temat ucznia ale również, abym widziała, kto odbiera dziecko. Dziękuję bardzo.

17.11.2018

Dzieci dzisiaj poznały, co to jest przymiotnik. Uczyły się również o tym jak ważne są witaminy. Mieliśmy czas na kreatywność,  pięknie wykonaliśmy prace związane z setną rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Było również rozśpiewanie-ćwiczyliśmy kolędy.

Zadanie domowe: przygotowanie do dyktanda, czytanka str. 46. Ćwiczenia str. 43 zadanie 1, str. 46 zadanie 6,7, str. 50 zadanie 11. Zadanie dla chętnych str. 54 zadanie 16.

13.10.2018

Dzisiaj na lekcji dzieci wypowiadały się na temat Togo czy lubią, czy nie chodzić do polskiej szkoły. Ucieszyła mnie informacja, że większość dzieci chętnie do polskiej szkoły chodzi.

Uczniowie poznali rożnicę pomiędzy głoską i literą oraz sylabą. Dzieci pracowały bardzo aktywnie zarówno w grupie jaki i pojedynczo.

Zadanie domowe na 20,10,2018: dokończyć zdania w zeszycie; ćw. str. 31 zadanie 3; ćw. str. 36 zadanie 11, 12, 13.

15.09.2018

Drugoklasiści rozpoczęli rok szkolny bardzo kreatywnie. Mimo, że pierwszy dzień był trochę luźniejszy, wszyscy są pełni zapału do pracy na cały rok!

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.