Rok szkolny 2019/2020 w Klasie 4

Wychowawca klasy – Mgr Agata Janecka

19 października 2019

Dzień rozpoczęliśmy od przeczytania legendy w podręczniku na stronie 50 pt   „O Stworzeniu Podhala”.  Dowiedzieliśmy się, gdzie na mapie Polski lezą góry Tatry oraz zapoznaliśmy się z najważniejszymi zabytkami Zakopanego. Mieliśmy także okazje posłuchać gwary góralskiej.

W tym dniu w naszej szkole obchodziliśmy Święto Dwujęzyczności oraz Dzień Nauczyciela, który uczciliśmy na krótkim apelu. Na zakończenie zajęć odbyła się lekcja historii, tym razem poznaliśmy postać Mieszka I.

12 października 2019

Zajęcia rozpoczęliśmy od przeprowadzenia dyktanda, następnie przeszliśmy do omawiania tematu głównego lekcji. Odczytaliśmy legendy  pt Czarcia Łapa w podręczniku na stronie 39, z których  dowiedzieliśmy się o historii miasta Lublina i Wrocławia .

W części gramatycznej zajęć poznaliśmy różne formy odmiany rzeczownika. Zapoznaliśmy się z nazwami przypadków oraz pytań, które ułatwiają nam odmienić dany rzeczownik.  Wykonaliśmy ćwiczenia 1-3 strona 34-36 oraz 4-9 strona 34-26. Na zakończenie dnia odbyły się zajęcia chemiczne.

Zadanie domowe:  strona 42 – ćwiczenie 1 oraz ćwiczenie 1 strona 48 ( podręcznik)

5 października 2019

Dzień rozpoczęliśmy od dyktanda , po czym do tematu zajęć wprowadziła Nas Legenda o Poznańskich Koziołkach  w podręczniku na stronie 33. Omówiliśmy przeczytany tekst oraz dowiedzieliśmy się kilka ważnych informacji  z krótkiego filmu na temat Poznania. Mieliśmy także okazje obejrzeć jak wyglądają w rzeczywistości poznańskie koziołki. W części gramatycznej zajęć wykonywaliśmy ćwiczenia dotyczące liczby pojedynczej oraz mnogiej rzeczownika na stronie 28-30.

W tym dniu w naszej klasie odbyła się także pierwsza lekcja  z historii przeprowadzona przez Pana Arkadiusza Elzanowskiego , który omówił jak wyglądały zakony krzyżackie. Natomiast na zakończenie dnia  odbyły się  zajęcia muzyczne z Panią Basią Chmiel-Kamińską .

28 września 2019

Dzień rozpoczęliśmy od uroczystości ślubowania klasy pierwszej w naszej szkole , po czym przeszliśmy do swoich klas zaczynając zajęcia od przeczytania Legendy o Królowej Bałtyku Juracie w podręczniku na stronie 27. W całości omówiliśmy odczytany tekst dowiadując się kim była Jurata oraz jej ojciec Neptun, a także jakie najpiękniejsze miasta leżą  koło polskiego morza oraz jakie są jego bogactwa. W części gramatycznej powtórzyliśmy z klasy 3 czym są rzeczowniki, na jakie pytania odpowiadają oraz jakie sa ich rodzaje .

Wykonaliśmy ćwiczenia 1-2 na stronie 21-22 oraz 3-5 na stronie 24-26.

Na zakończenie dnia odwiedziła Nas Pani Gabrysia przeprowadzając kolejną lekcję chemii.  Tym razem z obejrzanego filmu mogliśmy się dowiedzieć co przewodzi prąd elektryczny.

Praca domowa: Zadanie 6 strona 26 oraz dalsze przygotowanie do dyktanda ( podręcznik punkt 3 strona 24 ).

21 września 2019

Zajęcia rozpoczęliśmy od przeprowadzenia dyktanda oraz sprawdzenia pracy domowej, następnie przeszliśmy do odczytania tekstu z podręcznika pt. Król Maciuś I  na stronie 21 . Zastanawialiśmy się nad filozoficznymi rozważaniami głównego bohatera oraz wykonaliśmy ćwiczenia do tekstu na stronie 23. Dowiedzieliśmy się kilka ważnych faktów z  życia autora czytanki Janusza Korczaka, który nad wszystko kochał dzieci. W części gramatycznej  ćwiczyliśmy głoski i sylaby oraz powtarzaliśmy znaki interpunkcyjne. Wykonaliśmy ćwiczenia 1-4 strona 16-17 oraz 5-7 strona 18-19.

Na zakończenia dnia odbyły się zajęcia chemiczne , których tematem była chemia w kuchni.

Praca domowa:  Podręcznik strona 24 oraz przygotowanie do dyktanda.

„Król Macius I był mądrym chłopcem.

Nigdy się nie nudził. Obserwował ptaszki, mrówki i żyjące w morzu rybki. Zastanawiał się jak to jest, że ryby duszą się na powietrzu, a człowiek nie może oddychać w wodzie. „

14 września 2019

Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, który wprowadził  nas w główny temat zajęć  o wybuchu II Wojny Światowej, oraz jak wyglądała nasza stolica w pierwszych dniach wojny . Następnie odczytaliśmy tekst z podręcznika na stronie 15 pt. Wrzesień 1939 roku. Rozmawialiśmy jak duży wpływ na losy ludzkości miała wojna, jak mogli czuć się wtedy nasi rodacy oraz jak ważny jest pokój na świecie .

W części gramatycznej porządkowaliśmy dźwięki mowy, ćwicząc prawidłowy zapis wyrazów z głoskami miękkimi (s, si, sz, c, ci, cz, ż, zi, dz, dzi, dż ).

Wykonaliśmy ćwiczenia 1-3 strona 10-11 oraz 4-9 strona 12-15. Na ostatniej godzinie odbyły się zajęcia muzyczne  z Panią Basią .

Praca domowa – podręcznik strona 18 zadanie 1 . ( karty pracy wklejone do zeszytu ) oraz przygotowanie się do dyktanda.

„Kochana Ciociu, Dziadziusiu i Prababciu!

Wróciłam do domu szczęśliwie. Samolot miał tylko godzinę opóźnienia.

Dzisiaj już miałam drugie zajęcia w polskiej szkole. Dużo o Was myślałam, szczególnie o wojennych wspomnieniach prababci.

Całuję Was mocno – Ola”

7 września 2019

Dzień rozpoczęliśmy od przywitania oraz ustalenia organizacji pracy w nowym roku szkolnym. Zapoznaliśmy się z nowymi podręcznikami oraz ćwiczeniami.

Odczytaliśmy tekst z podręcznika na stronie 9 pt. Po wakacjach , po czym każdy z Nas opowiadał o swoich wakacyjnych wspomnieniach. Za pomocą przymiotników określaliśmy  jakie wakacje mogły być – podręcznik ćw. 1i 2 strona 11. W części gramatycznej zajęć powtórzyliśmy znajomość polskiego alfabetu oraz czym są spółgłoski miękkie. Wykonaliśmy ćwiczenia 1-4 strona 5-6 oraz ćwiczenia 5-9 strona  6-9.

Praca domowa: zadanie 1 i 2 strona 12 w podręczniku.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.