Rok 2016/2017 w Klasie ”0”

7 stycznia 2017

Powtórzyliśmy sobie wyrazy poznane na poprzedniej lekcji.

Następnie przeszliśmy do tematu głównego jakim były Nasze Zabawki.  Poznaliśmy literę L na przykładzie wyrazów lalka, lokomotywa, lizak. Wyklaskiwaliśmy sylaby w wyrazach zawierających literę L.

Wykonaliśmy pracę plastyczna, jaką były laurki dla naszych Babć i Dziadków, z okazji zbliżajacego się Dnia Babci i Dziadka.

22 października 2016

Przypominaliśmy sobie dzisiaj barwy jesieni, na rozpoczęcie zajęć zrobiliśmy jeże.
Słuchaliśmy dźwięków jesieni ( wiatr, deszcz,) oraz omawialiśmy kolory jesieni.
Wiemy, że liście zielone zmienią się w przepiękne kolory żółci, czerwieni, pomarańczy i fioletu.
Dzisiaj poznaliśmy także literkę I , którą zaznaczaliśmy w wyrazach.
Dzieliliśmy wyrazy na sylaby. Na koniec dnia odwiedziliśmy szkolną bibliotekę z której dzieci wypożyczyły książki do czytania w domu.
Odbyły się pierwsze próby kolęd.
Praca domowa: książka strona 56-57 oraz na dodatkowych kartach pracy.
Życzy wszystkim dużo odpoczynku podczas ferii, do zobaczenia 5 listopada?

8 października 2016

Dzisiaj poznawaliśmy kształty (okrągły, owalny, serce,gwiazda) oraz wzory (w kropki, w kratkę, w paski, w zygzaki, w łatki, w kwiatki).                                                     Kreśliliśmy dużą i małą literę i ćwiczylismy spostrzegawczość.

Dzięki uprzejmości Pani Eweliny, mieliśmy w klasie dary jesieni, dzięki czemu mogliśmy wykonać ludziki, zwierzatka, kwiatki i ufoludki z kasztanów i żołędzi.

Wszyscy zakończyliśmy dzień z uśmiechem na twarzach.

Praca domowa: Wykonać ćwiczenia z podręcznika str. 38 i 39 oraz ćwiczenia na dodatkowych kartach.

10 września 2016

Witam serdecznie wszystkich dotychczasowych i nowych uczniów.
Zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania się, następnie każdy z nas podzielił się swoimi wspomnieniami z wakacji.
Wszyscy mieliśmy wiele wspaniałych wrażeń: na plaży, farmie , w lesie, w parku wodnym i wiele innych.
Wykonaliśmy prace plastyczne pt. Wakacje.
Omówiliśmy zasady obowiązującej w klasie dyscypliny, dzieci wiedzą, że należy uważnie słuchać a jako potwierdzenie tego zrobiliśmy opaski z dużymi uszami. ?

Na zakończenie obejrzeliśmy Bolka i Lolka pt. “Wakacje”.